15 gadżetów domowych, które musisz wypróbować

Są rzeczy, których ludzie nie chcą robić w domu, bo są pracochłonni, wymagający, ale też często są skomplikowane, bez efektywnego rezultatu, z dużą ilością poświęconego czasu. Jak temu wszystkiemu zapobiec? Wypróbuj 15 gadżetów, które dla Ciebie przygotowaliśmy, które przydadzą się w każdym domu. Ich wyjątkowość polega także na tym, że kojarzą się z wydajnym i szybkim sprzątaniem.

A jaki pomocnik będzie odgrywał główną rolę w naszych gadżetach? Coś zupełnie taniego, powszechnego i łatwo dostępnego. I to jest soda oczyszczona. Wiele kobiet zna go głównie jako dobry pomocnik na zgagę, a także dobry pomocnik w pieczeniu. Ale to nie jedyna możliwość wykorzystania. Jest to również bardzo dobry środek czyszczący.

Pomocnik sprzątający

Cokolwiek i gdziekolwiek chcesz posprzątać, warto sięgnąć do spiżarni po sodę oczyszczoną. Wystarczy rozpuścić go w ciepłej wodzie, a następnie nałożyć płyn na tapicerkę. Następnie po prostu osusz miejsce. Radzi sobie zarówno z zanieczyszczeniami, jak i możliwymi zapachami.

Środek do usuwania kamienia

Nie ma nic gorszego niż kamień w czajniku. Zarówno na dole, jak i na spirali. Jak skutecznie i szybko się go pozbyć? Wystarczy wlać wodę do czajnika, a następnie dodać zaledwie 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Doprowadzić wodę do wrzenia i po wyłączeniu czajnika pozostawić w nim wodę na pół godziny. Następnie wylej, spłucz czystą wodą i czajnik będzie jak nowy.

Eliminator tłuszczu

Nie ma potrzeby kupowania drogich preparatów. Wystarczy torebka jednego napoju gazowanego, którą wsypujesz do miski. Stopniowo dodajesz do niego wodę i tworzysz pastę. Ta konsystencja jest bardzo ważna dla wyniku. Następnie nakładamy pastę na zatłuszczoną powierzchnię, pozostawiamy na chwilę i zmywamy.

Środek do czyszczenia biżuterii

Zadaniem biżuterii jest wspieranie piękna każdej kobiety i nadawanie jej wyjątkowości. Odpowiednia biżuteria powinna także doskonale błyszczeć. Kiedy traci swoje piękno, istnieje prosta pomoc. Sodę oczyszczoną można wykorzystać do stworzenia bardzo skutecznego środka do czyszczenia biżuterii. I to za pomocą patelni, na której dnie umieszcza się warstwę folii aluminiowej. Następnie wsyp na nią 50 gramów sody oczyszczonej. A wszystko to zalewa się 800 ml gorącej wody. Biżuteria trafi wówczas do tego spa. Następnie umieść patelnię na kuchence i utrzymuj ciepłą wodę przez 10-15 minut. W tym czasie biżuteria powinna być idealnie czysta i pięknie błyszcząca.

Pomaga przy nieprzyjemnym zapachu i wilgoci butów

Nierzadko zdarza się, że buty po całym dniu noszenia są nie tylko wilgotne, ale także mogą nieatrakcyjnie pachnieć. Jeśli szukasz dobrego pomocnika, napoje gazowane są oczywistym wyborem. Wystarczy wsypać do butów niewielką ilość podanego pudru. Uderz go butem, aby dostać się wszędzie. Następnie pozostaw na około 60 minut. Następnie raz wybij napój gazowany. Buty powinny być suche i całkowicie bezwonne.

Zatkany środek uwalniający odpady

Czy masz problem z nieodpływającą wodą z umywalki, zlewu, wanny lub prysznica? Bez problemu. Tutaj również istnieje prosta pomoc, w której główną rolę odgrywa soda oczyszczona. Wlej do odpływu zwykłą szklankę jednej wody sodowej. Następnie dodać taką samą ilość octu i zakorkować lub zatkać w inny sposób. Nastąpi dość znaczna reakcja pieniąca, która może odblokować zatkany odpływ. Pozostaw sodę oczyszczoną na 10-15 minut. Następnie do ścieków wlać około litra wrzącej wody. Powinno być idealnie czyste i bezwonne.

Środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów z puszek po żywności

Długotrwałe przechowywanie żywności w różnych puszkach może wiązać się z tym, że dana puszka z biegiem czasu będzie mniej lub bardziej śmierdzieć. Jeśli nawet po umyciu zapach nadal musi znaleźć inne rozwiązanie. A to wiąże się ze stosowaniem sody oczyszczonej. Procedura jest dość prosta. Jak już pisaliśmy w instrukcji smarowania, również tutaj podstawą jest pasta z sody i wody. W ten sposób zaczynasz czyścić wnętrze słoika. Odczekaj 5-10 minut, a następnie zmyj. Jakikolwiek zapach na pewno zniknie.

Produkt do usuwania nieprzyjemnych zapachów z lodówki

Niezależnie od tego, jak bardzo się starasz, w Twojej lodówce mogą pojawić się nieprzyjemne zapachy. Jak je usunąć? To jest łatwe. Tutaj również, podobnie jak w poprzednim przypadku, przyda się pasta z jednej sody. Stopniowo nałóż go na gąbkę, a następnie rozprowadź na ścianach i półkach. Następnie na talerz nasyp trochę sody oczyszczonej i włóż do lodówki. Zamknij i pozostaw zamknięte na kilka godzin. Następnie przetrzyj ściany wodą, zdejmij spodek i zapach zniknie.

Środek do usuwania substancji chemicznych z żywności

Kochasz owoce i warzywa, ale boisz się traktować je chemią? Następnie przygotuj roztwór wody i jednej sody. Następnie myjemy w nim po kolei owoce i warzywa. Prosty sposób, aby chemia stała się przeszłością.

Sprzątaczka kuchenna

Nie ma konieczności kupowania specjalnych preparatów do czyszczenia kuchni. Znów prosty i tani pomocnik, jakim jest napój gazowany, w zupełności wystarczy. Po prostu przygotuj pastę lub roztwór, którego będziesz mógł użyć do konserwacji swojej kuchni. Blat, ale także zlew, ociekacz, uchwyt na sztućce i wiele więcej.

Środek do czyszczenia dysz kuchennych

Mogą wchłaniać wilgoć, bakterie, brud i wiele więcej. Jeśli masz dobrej jakości gąbki do naczyń i nie chcesz ich wyrzucać, użyj na nich raz sody oczyszczonej. Będziesz mógł dalej z nich korzystać. Z ciepłej wody i sody oczyszczonej przygotuj mocniejszy roztwór i pozostaw w nim na kilkadziesiąt minut. Następnie wyjmij, wyciśnij i pozostaw do szybkiego wyschnięcia.

Unikalny proszek do ściółki dla zwierząt

Czy przeszkadza Ci niewielki zapach, ale także brud, a może wilgoć? Soda oczyszczona może sobie z tym wszystkim poradzić. Jak to zrobić? Wystarczy wsypać go do łóżka w optymalnej ilości. Potrząśnij łóżkiem, aby soda oczyszczona naprawdę dostała się wszędzie. Następnie pozostaw na 15-30 minut. Następnie wybij łóżko i intensywnie odkurz.

Alternatywny proszek do ćwiczeń

Niekoniecznie musisz kupować różne rozjaśniacze czy specjalne odplamiacze. Jeśli masz napój gazowany, użyj go. Wystarczy dodać go do każdego prania. Białe pranie zachowa swoją biel i połysk. Z kolorową będziesz zadowolona z idealnego przywrócenia cienia. Dodatkowo nie zapominaj, że może zmiękczyć wodę i w ten sposób chronić Twoją pralkę. A to przed osadzającym się w nim kamieniem wapiennym.

Czyściciel dywanów

Czy plamę trzeba usunąć? A może po prostu ożywić kolory dywanu? W obu przypadkach pomocna będzie soda oczyszczona. Główną zaletą jest to, że można go czyścić chemicznie. Oznacza to, że wystarczy raz posypać dywan sodą oczyszczoną i np. za pomocą miotły delikatnie wetrzeć ją we włókna. Pozostaw na 1-2 godziny. Następnie dokładnie odkurz sodę.

Scroll to Top