Aller au contenu
Accueil » 6 druhů potravin, které vám přivodí deprese. Pozor na ně!

6 druhů potravin, které vám přivodí deprese. Pozor na ně!

  Kromě kvality jídla je důležité prostředí a podmínky, ve kterých se stravujete. Pokud patříte mezi ty, co ráno vylítnou z postele, postaví na kávu a mezi tím do sebe nahází to, co mají po ruce, pak je něco špatně. Rozhodně vás to pozitivně nenaladí na nadcházející den. Možná vám náladu na pár minut spraví voňavá káva, ale to je málo. Je potřeba se neodbývat a připravit si nejen dobrou vyváženou snídani, ale také svačinu, oběd i večeři, kterou si pak v klidu sníte. Uvidíte, jak dobře se budete cítit.

  Kvalitní strava má pozitivní vliv na to, jak člověk vypadá. Kromě toho však jídlo ovlivňuje i naše chování, a to nejen pozitivně, ale také negativně. Bohužel i lahodné a jinak zdravé potraviny mohou způsobit deprese, nebo špatnou náladu ještě více prohloubit. Dnes vám přinášíme výčet 6 druhů potravin, kterým se musí vyhnout zejména lidé, kteří trpí psychickými problémy v podzimním a zimním období.

  Agávový sirup

  Agávový sirup je prezentován jako zdravá potravina. Stal se velice vyhledávaným produktem mezi vyznavači zdravého stravování. Není však sirup, jako sirup a i zde musíte číst etiketu. U mnoha těchto výrobků je totiž během výroby téměř zcela odstraněna přírodní agávová šťáva. Zůstane pouze fruktóza, která zvyšuje riziko vzniku obezity, vysokého krevního tlaku a dalších civilizačních chorob. Díky tomu dochází ke zhoršování nálady.

  Alkohol

  Obecně platí, že přemíra alkoholu škodí. I když se v dané chvíli se sklenkou v ruce cítíte příjemně, jakmile euforie vyprchá, bude se i ten pes cítit lépe než vy. Zůstaňte proto raději u jedné skleničky vína a nic se vám nestane.

  Umělá sladidla a cukry

  Sice se říká, že cukr je berlička, ale opět všeho s mírou. Je to podobné jako u alkoholu. Když si dopřáváte zákusek nebo čokoládu, cítíte se krásně. Jenže hladina cukru v krvi velice rychle klesá. Z toho plyne náhlé zhoršení nálady a podrážděnost.

  Káva

  Bez kávy si spousta z nás neumí představit ráno nebo popolední siestu. Jeden šálek neuškodí, ale častější pití tohoto moku zvyšuje krevní tlak. Káva je navíc stejně návyková, jako např. alkohol nebo cigarety. Při jejím nedostatku se dostavuje únava, pocity úzkosti i nervozita.

  Ovoce a zelenina

  Ano, i nevhodně zvolené ovoce a zelenina mohou negativně ovlivnit náladu. Dejte si pozor hlavně u produktů koupených v supermarketech. Jsou plné chemie, pesticidů a dalších toxických látek. Naučte se nakupovat ovoce a zeleninu v bio kvalitě. A rozhodně podporujte tuzemské pěstitele a nekupujte jablka, co k nám jdou přes moře…..

  Solené ořechy

  Skořápkové plody jsou rozhodně velice cennou potravinou. Obsahují spoustu důležitých živin. Negativní náladu podporují ořechy solené a jinak kořeněné. Proto je konzumujte pouze v přírodní podobě.