6 powodów, dla których dzieci urodzone w grudniu są wyjątkowe! Jeśli masz w domu grudniowe dziecko lub się go spodziewasz, Twoje dziecko ma szczęście!

Czy wiesz, że w tym miesiącu faktycznie jest najrzadszy czas na urodziny? 24 i 25 to także najrzadsze daty urodzin.

Nic dziwnego, że grudniowe dzieci są wyjątkowe już od chwili narodzin!

W przypadku grudniowego dziecka zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w czasie świąt Bożego Narodzenia może być przytłaczające, ale oznacza to również, że Twoje dziecko dorośnie wiedząc, że jego wyjątkowy dzień przypada w najbardziej magicznym miesiącu.

Oto kilka innych prezentów statystycznych, jakie otrzymują grudniowe dzieci:

1. Spokojne poranki i pójście spać

Badanie przeprowadzone wśród włoskich i hiszpańskich naukowców wykazało, że osoby urodzone w okolicach grudnia znacznie częściej są osobami urodzonymi rano niż osoby urodzone latem. Inne badania wykazały, że dzieci urodzone o tej porze roku również mają tendencję do wcześniejszego zasypiania, co jest bardzo wygodne dla ich rodziców!

2.Większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz dentystą!

Według brytyjskich badaczy spisowych dzieci urodzone w grudniu najprawdopodobniej zostaną dentystami. Wygodnie jest mieć w rodzinie osobę, która dba o zdrowie jamy ustnej!

Adobe Stocka

 

3. Dziecko może być leworęczne

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Wiedeńskim wykazały, że chłopcy urodzeni w grudniu są częściej leworęczni. Badanie przeprowadzone na 13 000 dorosłych wykazało, że 7,5% kobiet i 8,8% mężczyzn było leworęcznych. Kiedy przyjrzeli się datom urodzenia mężczyzn, badacze odkryli, że większość leworęcznych mężczyzn urodziła się między 1 listopada a 1 stycznia. Mówi się, że osoby leworęczne często radzą sobie lepiej niż ich praworęczni odpowiednicy w sporcie, sztuce itp.

4. Są Strzelcem lub Koziorożcem

Jeśli wierzysz w astrologię, to, czy urodzisz dziecko przed 21-ym, czy po nim, będzie miało znaczenie, nie tylko w przypadku planowania urodzin w okolicach Bożego Narodzenia. Osoby urodzone od 1 do 21 grudnia należą do znaku Strzelca i są uważane za ekstrawertyków, którzy kochają podróże. Od 22 do 31 grudnia będziesz mieć zdeterminowanego i pomocnego Koziorożca.

Adobe Stocka

 

5. Długowieczność

Według nauki, bożonarodzeniowe dzieci mają statystycznie największą szansę na przeżycie ponad 100 lat!

6. W niektórych krajach należą do najmłodszych w swoich klasach

Inaczej jest w przypadku Quebecu, ponieważ wiek rozpoczęcia nauki w przedszkolu ustala się w odniesieniu do 1 października , natomiast w innych krajach datą graniczną jest styczeń. Wielu rodziców martwi się, że ich dziecko będzie najmłodsze w klasie, ale w rzeczywistości może to być dobre.

Badania wskazują, że bycie najmłodszym w klasie przynosi korzyści akademickie. Trudno być najmniejszym w przedszkolu, ale zanim pójdą na studia, najmłodsze dzieci radzą sobie lepiej niż starsze.

 

Jeśli obchodzisz w tym miesiącu swoje urodziny, nie smuć się, jeśli ludzie zapomną o Twojej ważnej dacie w środku przygotowań do końca roku. Bądź zadowolony ze swojej wyjątkowej strony!

Scroll to Top