7-dniowa dieta ogórkowa to dobry wybór nie tylko na odchudzanie. Wypróbuj i przekonaj się, jak odlecą kilogramy, jak uruchomi się Twój metabolizm i jak znikną wszelkie problemy trawienne

Ogórek to popularne i smaczne warzywo, które można kupić wszędzie za kilka koron, a zaciekawi Cię także to, że ma dużo wody i jednocześnie bardzo mało kalorii. I dlatego warto wypróbować unikalny program dietetyczny, jakim jest 7-dniowa dieta ogórkowa. Szybka utrata wagi, która może sięgać nawet kilograma dziennie, jest pierwszym i głównym powodem wypróbowania tej metody. Ale dodajmy, że to nie jedyny powód, bo jest ich wiele innych.

Co potrafi ogórek?

Kiedy spojrzymy na jego skład, duży procent składa się z wody. Dzięki temu masz pewność, że nie musisz obawiać się odwodnienia na skutek spożywania ogórków. Woda ma także działanie niskokaloryczne, co oczywiście oznacza, że ​​dzięki ogórkowi bardzo szybko schudniesz. Zjesz to, ale spożycie kalorii będzie minimalne. To był główny powód, dla którego powstała ta wyjątkowa 7-dniowa dieta ogórkowa.

Ponadto nie możemy zapominać, że ogórek może bardzo dobrze pomóc w ogólnym trawieniu. Do czego to prowadzi? Aby żołądek i jelita lepiej funkcjonowały i pracowały. Sprawia to również, że można mieć pewność, że znikną wszelkie bóle, a także często nieprzyjemne wzdęcia brzucha.

Nie możemy zapominać, że ogórek ma bardzo ciekawy wpływ na metabolizm organizmu człowieka. I w tym sensie, że może to ciekawie przyspieszyć. W rezultacie Twoje ciało będzie spalać się szybciej i efektywniej, a to także doprowadzi do ponownej bardzo ciekawej utraty wagi.

Jak to zrobić?

7-dniowa dieta ogórkowa nie jest niczym skomplikowanym, jeśli wiesz, jak to zrobić. Przedstawiamy przykład typowego dnia, który będzie dla Ciebie inspiracją do tego, jak powinna i mogłaby wyglądać reszta tygodnia. Ogórek koniecznie musisz mieć na co dzień, ale jeśli chodzi o inne potrawy, możesz tutaj spróbować różnych modyfikacji, aby zapewnić różnorodność. Zwróć jednak uwagę na najważniejszą rzecz, czyli kaloryczność.

Śniadanie

Pierwszy i oczywiście najważniejszy posiłek dnia. Idealnie jest rozpocząć dzień od przygotowania sałatki z ogórków. Podstawą będzie posiekany ogórek, na przykład jajko na twardo i kawałek ciasta. Możliwości innowacji jest wiele. Zamiast jajek może to być wysokiej jakości szynka, ser odtłuszczony, można też łączyć różne rodzaje pieczywa. Dzięki temu śniadanie będzie inne przez całe 7 dni.

Poranna przekąska

Oto posiłek, który będzie bez ogórka. Ma to dodać Ci energii, a także uzupełnić niezbędne witaminy. Obydwa sprawią, że Twoje ciało będzie funkcjonowało tak, jak powinno. Idealny będzie kawałek owocu, np. jabłko, brzoskwinia, śliwka, pomarańcza i wiele innych. Należy jednak uważać na mocno słodkie warianty, które nie są najlepsze ze względu na kaloryczność.

Obiad

co na lunch Podobnie jest w przypadku śniadań. Sałatka z ogórków też jest tutaj na porządku. Ponieważ lunch jest przecież uważany za większy posiłek, należy wszystko odpowiednio dostosować. Sałatkę ogórkową należy traktować raczej jako dodatek. Można do niego przygotować chudego kurczaka lub indyka, a także kawałek ryby. Należy jednak zwrócić uwagę na preparat, który ze zrozumiałych powodów powinien być beztłuszczowy.

Popołudniowa przekąska

Trzymaj się tutaj trendu ogórkowego. Nie ma powodu do skomplikowanych kombinacji, ponieważ popołudniowa przekąska powinna nasycić jedynie nieznacznie między lunchem a kolacją. Dlatego warto po prostu wgryźć się w sam ogórek, przygotować smoothie z ogórka lub przygotować domową lemoniadę ogórkową. To wszystko są bardzo dobre opcje.

Kolacja

Ogórek może nie być tutaj absolutnie konieczny. Ale jeśli to weźmiesz, niczego nie zepsujesz. Zwróć szczególną uwagę na to, aby obiad był raczej lekki. Zarówno pod względem kaloryczności, jak i ilości pożywienia czy składu. Polecamy sałatkę jarzynową – z ogórkiem lub bez, a także sałatkę owocową. Warto też wiedzieć, że kolację najlepiej zjeść na około 2-3 godziny przed pójściem spać, aby organizm miał czas na trawienie, gdy jeszcze pracuje na pełnych obrotach. Dzięki temu w nocy będzie miał więcej energii na spalanie tłuszczu.

Scroll to Top