Aktor Gary Sinise przewiózł za darmo ponad 1000 dzieci poległych żołnierzy do Disneylandu

Gary Sinise to nie tylko aktor i muzyk, to bohater codziennego użytku. Sinise jest dobrze znany z roli porucznika Dana w klasycznym filmie Forrest Gump, ale jego najważniejszym osiągnięciem jest praca, którą wykonuje, wspierając prawdziwych weteranów.

Sinise założyła i poświęca znaczną ilość czasu i zasobów, aby uhonorować amerykańskich weteranów, zapewniając wsparcie weteranom, ich rodzinom i społecznościom.

Fundacja prowadzi wiele różnych programów mających na celu wsparcie weteranów, a jednym z takich programów jest „Ekspres Kuli Śnieżnej”.

Program ten honoruje poległych żołnierzy, zabierając ich dzieci na bezpłatną wycieczkę do Disney World. Podczas wycieczki w 2018 roku na pięciodniowy pobyt w parku zabrano 1000 dzieci i ich mam.

Ponad 14 samolotami, obsługiwanymi przez blisko 1000 pracowników American Airlines, którzy poświęcili swój czas, przewiozło do Orlando ponad 600 rodzin.

Dzieci i ich rodzice, którzy przeżyli, spędzili razem pięć magicznych dni w parku i odzyskali trochę światła w swoim życiu

Rodzinom zaoferowano także bezpłatne usługi doradcze, mentoring i edukację, aby mieć pewność, że podróż będzie uzdrawiającym doświadczeniem.

„Najważniejszą rzeczą w [Snowball Express] jest to, że te dzieci nie czują się samotne. Następuje wiele uzdrowień i wiele więzi, a także nawiązuje się wiele przyjaźni, które pomagają im przez resztę roku” – powiedziała Sinise, jak donosi 

Wizyta obejmowała także wydarzenie ku czci poległych rodziców. Dzieci i pozostali rodzice otrzymali przypinki „Pamiętam”, a na pamiątkę poległych żołnierzy ustawiono 600 flag, każda symbolizująca zagubioną ukochaną osobę.

Dzieciom i ich rodzicom, którzy przeżyli, udało się znaleźć pocieszenie, zrozumienie i wspólnotę wśród innych pogrążonych w żałobie rodzin.

Fundacja Garta Sinise’a przywróciła śmiech tym dzieciom w najtrudniejszym okresie ich młodego życia, a jego wsparcie jest dla nich całym światem i dla ich rodziców, którzy przeżyli.

Sinise poświęca się kontynuowaniu swojej ważnej pracy i pomaganiu większej liczbie rodzin. Dzięki niemu niezliczone rodziny otrzymały nową siłę, nadzieję i magiczne wspomnienia Disneya.

Więcej o ważnej pracy fundacji można dowiedzieć się z jej  lub oficjalnej 

Scroll to Top