Być może nadszedł czas, aby poddać się szczenięcym oczom i pozwolić swojemu futrzakowi wczołgać się do łóżka z Tobą, ponieważ wyniki ankiety opublikowanej w czasopiśmie sugerują, że dorosłe kobiety mogą spać lepiej obok psa niż z innym człowiekiem.

Badanie zostało przeprowadzone przez Canisius College i zebrało dane na temat nawyków związanych ze snem 962 kobiet, a wyniki są wielką korzyścią dla tych z nas, które nalegają, aby nasze szczenięta spały z nami w łóżku.

Wyniki badania wskazują, że kobiety śpiące z psem odczuwają ogólnie lepszą jakość snu niż te, które śpią z partnerem – człowiekiem.

Kobiety, które spały z psem, doświadczały mniej zaburzeń snu i rzadziej budziły się w nocy niż kobiety, które spały obok partnera-człowieka.

Na nieszczęście dla kocich mam badanie wykazało również, że kobiety śpiące z kotami częściej doświadczały zaburzeń snu niż te, które spały z psami.

Oznacza to, że najlepiej będzie zostawić nasze kocie futrzaki poza sypialnią, gdy nadejdzie pora drzemki.

Badanie wykazało również, że psy nie tylko rzadziej niż koty czy inni ludzie zakłócały sen kobiet, ale spanie obok psa zapewniało im także poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Kiedy spaliśmy obok kota lub ludzkiego partnera, uczucia te były znacznie słabsze.

Badanie wykazało ponadto, że właściciele psów częściej kładli się spać wcześniej i wstawali z łóżka wcześniej niż właściciele kotów lub osoby nieposiadające zwierząt.

Naukowcy sugerują, że może to wynikać z faktu, że posiadanie psa zachęca do przestrzegania bardziej rygorystycznych rutyn, co z kolei prowadzi do bardziej spójnego harmonogramu snu.

Potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić wyniki badania, ale do tego czasu jesteśmy pewni, że wiele psich mam skorzysta z okazji, aby przemycić swoje futrzaki do łóżka.