Batony kefirowe, którym nikt nie będzie w stanie się oprzeć

Masz ochotę na coś słodkiego, dobrego, łatwego i niekonwencjonalnego? Te batony kefirowe to prawdziwy przepis, który zalecamy wypróbować. Nawet sekretny składnik w postaci kefiru z pewnością wzbudzi Twoją ciekawość. I miej pewność, że gdy ich skosztujesz, zaczniesz je piec znacznie częściej i regularniej.

Czego będziesz potrzebować?

Aby przepis się powiódł, niezbędna jest nie tylko procedura, ale oczywiście składniki. Czego będziesz potrzebować i w jakiej ilości? Czytaj poniżej.

  • 500 ml kefiru
  • 2 jajka
  • 4 łyżki cukru
  • 4 łyżki oleju
  • ½ łyżeczki soli
  • ½ łyżeczki sody oczyszczonej
  • 5 szklanek mąki
  • 1 opakowanie cukru waniliowego

Przygotuj ciasto

Z czego zrobione są batony kefirowe? Oczywiście z ciasta, które jest jedynym głównym składnikiem i jedyną drogą do idealnego efektu. Przygotowanie ciasta nie jest skomplikowane, wystarczy wymieszać w misce wszystkie poszczególne składniki. Następnie dokładnie zagnieść ciasto. Gdy ciasto będzie już elastyczne i nieklejące, uformuj z niego bułkę i pozostaw ją w temperaturze pokojowej na około 20 minut.

Zrób patyki

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

 

Gdy ciasto odpocznie, można przystąpić do wałkowania go na prostokąt. Następnie weź nóż i pokrój ciasto na mniejsze prostokąty. Staną się one podstawą Twoich paluszków kefirowych. Zrób nacięcie w samym środku każdego prostokąta, a następnie chwyć krawędzie i lekko zwiń. Nic skomplikowanego. Postępuj zgodnie z tą procedurą również w przypadku wszystkich pozostałych części.

Smażymy na oleju

Wszystko, co musisz zrobić, to obróbka cieplna, która jest prosta. Weź głęboką patelnię, rozgrzej w niej olej i smaż paluszki kefirowe na złoty kolor. Następnie wyjmij je, pozwól im odcieknąć, osusz nadmiar oleju i pozostaw do ostygnięcia. Następnie wystarczy owinąć go cukrem pudrem i można go skosztować. Jest pyszne, zgadzacie się z nami? Ten słodki batonik sprawdzi się jako poczęstunek dla gościa, ale także jako prosty deser, np. do kawy.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top