Białe zęby bez chemii dzięki kurkumie i olejowi kokosowemu

Każdy z nas pragnie mieć idealnie białe zęby. Są symbolem zdrowia i urody. Niestety, nawet jeśli poświęcimy odpowiednią ilość czasu i uwagi higienie zębów, nasze zęby nie zawsze są tak białe, jak byśmy sobie tego życzyli. Dużą rolę odgrywa genetyka, a także spożywanie różnych napojów i pokarmów, które powodują przebarwienia szkliwa zębów. Na szczęście istnieje wiele możliwości i trików, które pomogą Ci uzyskać wymarzony uśmiech.

 

 

Wybielanie profesjonalne kontra domowe

Oczywiście możemy poddać się profesjonalnemu wybieleniu zębów u higienistki stomatologicznej. Czyszczenie to jest bardzo skuteczne, ale jednocześnie dość kosztowne. Na szczęście istnieją również naturalne triki, których regularne stosowanie może przynieść te same pozytywne efekty, jednak są one znacznie tańsze w porównaniu z profesjonalnym wybielaniem.

Kurkuma i olej kokosowy

Jedną z takich metod jest zastosowanie kurkumy i oleju kokosowego. Wystarczy, że wsypysz do miski około pół łyżeczki kurkumy i jedną łyżeczkę oleju kokosowego. Następnie dokładnie wymieszaj kurkumę i olej, aż uzyskasz jednorodną pastę. Następnie nałóż niewielką ilość pasty na szczoteczkę do zębów i myj zęby tą mieszanką przez około cztery minuty.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Na koniec wypłucz usta w podobny sposób, jak zwykle myjesz zęby. Aby uzyskać maksymalny efekt, szczotkuj zęby tą mieszanką raz dziennie przez około dwa tygodnie.

 

 

Pierwsze różnice zauważysz już po kilku minutach. Inną opcją na łatwe i skuteczne wybielenie zębów jest soda oczyszczona, często zaleca się jej stosowanie razem z solą.

Wystarczy nałożyć na szczoteczkę niewielką ilość mieszanki składającej się z połowy łyżeczki sody oczyszczonej i takiej samej ilości soli i umyć nią zęby. Jednak takie czyszczenie jest zalecane tylko raz na dwa tygodnie, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia szkliwa zębów.

Zdjęcie: Pixabay

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top