Biszkopt to wspaniały przysmak i baza wielu deserów

Pieczenie nie musi być skomplikowane ani trudne. Potwierdzi to każdy, kto zna ten przepis na biszkopt. Spróbuj też. Przekonasz się o jego prostocie, ale także o wspaniałym, delikatnym smaku. Ponadto ma dwa zastosowania. Może być deserem samym w sobie. Jeśli jednak masz ochotę na coś lepszego, użyj go jako bazy do rozmaitych kremowych deserów. To zależy od Ciebie.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Wyjątkowość tego biszkoptu polega na tym, że nie trzeba w skomplikowany sposób odważać składników. Będziesz potrzebować tylko jajek i mąki. I w zależności od tego, ile jajek będzie potrzebnych, dodajesz tyle łyżek mąki. Więc tylko od Ciebie zależy, ile chcesz przygotować. Będziesz także potrzebował cukru i tutaj także liczba jajek, liczba łyżeczek cukru. Do jednej blachy do pieczenia dodajesz także jedno opakowanie proszku do pieczenia i sok z połowy cytryny. Nic więcej nie będzie potrzebne. Potwierdza to prostotę podanego przepisu.

Zróbmy to, ciasto jest łatwe do wykonania

Czy masz już niezbędne składniki? Czyli tyle samo jajek, łyżek mąki i łyżek cukru? Jeśli tak, możesz zacząć przygotowywać ciasto. Odbywa się to w dwóch etapach. Pierwsza polega na zrobieniu śniegu z białek jaj, które ubija się z odrobiną cukru. Następnie ostrożnie mieszasz go z masą powstałą poprzez zmieszanie pozostałego cukru, żółtek i mąki. Powinno powstać jednolite, słodkie ciasto bez grudek.

Teraz na blachę i do piekarnika

Blachę wyłóż papierem do pieczenia, aby biszkopt się nie sklejał. Wylewamy na nią ciasto i możemy wstawić do piekarnika. Temperatura powinna wynosić 200 stopni Celsjusza. W tym czasie pieczemy biszkopt przez 15-20 minut, w zależności od jego wysokości, ale także koloru. Kiedy czas minie, wyjmij go i pozwól mu ostygnąć.

Od ciebie zależy, co z nim dalej zrobisz

Jak to dalej wykorzystać? Można go np. pokroić i posmarować dżemem lub posmarować kremem. Można je także podzielić i zrobić z ciasta ciekawie wyglądające wykroje. Nie ma absolutnie żadnego problemu, wystarczy po prostu polać go np. czekoladą. Kreatywność nie ma granic, a możliwości wykorzystania zdecydowanie nie utrudnia uniwersalność ciasta i oczywiście późniejszego efektu.

Scroll to Top