Bóle stawów i pleców mogą stać się nie do zniesienia wraz z wiekiem. Zaczynają się znacząco po 40 roku życia. Co doświadczony lekarz radzi nie tylko swoim pacjentom? Załóż go, a cały ból nagle stanie się przeszłością

Wraz z wiekiem pojawiają się również różne bóle w jego ciele. Dzieje się tak zarówno dlatego, że organizm nie jest już w stanie wytrzymać tego, do czego dorastał, jak i dlatego, że odciska się na nim wszystko, co kojarzone było ze złym trybem życia. jeden doświadczony lekarz poszedł pod prąd i wyraźnie stwierdził, że to nie klasyczne leki mają pomóc. To coś zupełnie innego. Co mamy na myśli? Joga. Sprawdź listę ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. I to nie tylko wtedy, gdy masz 40+.

Połóż się na poduszce

Pierwsza faza ćwiczenia wygląda bardzo prosto i opiera się na podstawowej pozycji jogi. Zasadniczo jest to połączenie pozycji siedzącej, w której nogi są zgięte, stopy złączone, a dłonie oparte na kolanach. Z tej pozycji możesz się położyć, ale nie na macie, a na poduszce. Stopy nadal się dotykają, dłonie znajdują się w niewielkiej odległości od ciała. Najlepiej pozostać w tej pozycji przez kilka minut.

Przytulanie poduszki

Z tej pozycji powoli przejdź do drugiej pozycji. Zaczyna się od tego, że klęczysz i pochylasz się lekko do przodu w kierunku podłogi. Leży na nim poduszka, którą będziesz próbował przytulić. I tak bardzo, że dotkniesz go zarówno tułowiem, jak i oczywiście twarzą. Nogi są nadal zgięte, a plecy powinny być możliwie proste. Podczas ćwiczeń nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu.

Dotknąć ziemi

Przejdziesz do tego ćwiczenia w bardzo prosty sposób, ponieważ polega ono przede wszystkim na odłożeniu poduszki. Jest to więc procedura, podczas której próbujesz dotknąć ziemi zarówno tułowiem, jak i głową. Połóż ręce przed sobą, trzymaj je wyciągnięte i staraj się upewnić, że dłonie dotykają maty. Czyli sam kraj. Tutaj także oddychaj głęboko i staraj się wytrzymać.

Tworzenie mostu

To on przypomina to ćwiczenie. Nadal pozostań w pozycji, w której nogi są ugięte na ziemi. Teraz jednak musisz wesprzeć się rękami, rozciągnąć je i podeprzeć nimi górną część ciała. Głowa powinna jednak nadal być opuszczona i skierowana w dół. Tworzysz coś w rodzaju pozycji mostka. niektórzy nazywają tę pozycję kocią, choć z tą różnicą, że plecy są ukształtowane nieco inaczej.

Powtarzaj codziennie

Są to ćwiczenia, które z pewnością będą idealnym wyborem w przypadku bólu pleców i stawów. Nie zapominaj podczas ćwiczeń, że powinieneś je powtarzać najlepiej codziennie, jeśli masz trudności, a następnie przynajmniej trzy razy w tygodniu, jeśli chcesz pomyśleć o tak ważnej profilaktyce, która jest ważna w każdym wieku.

Scroll to Top