Aller au contenu
Accueil » Česnek – spása pro orchideje! Neuvěříte, jak dokáží narůst za jeden měsíc…

Česnek – spása pro orchideje! Neuvěříte, jak dokáží narůst za jeden měsíc…

  O pozitivních účincích česneku na lidský organismus vědí i školáci. Ale ne všichni majitelé epifytických orchidejí si uvědomují, že tato cibulovitá rostlina může mít velmi pozitivní vliv na růst jejich zelených mazlíčků.

  Zejména česnek podporuje kvetení Phalaenopsis… K dosažení tohoto efektu vám, milí čtenáři, náš redaktor radí, jak připravit speciální směs česneku, vody a kyseliny jantarové.

  Poslední položka pomůže stimulovat proces zakořenění rostliny, zvýší její odolnost vůči škůdcům a dalším nepříznivým faktorům. Pokud je vše provedeno správně, měl by se do 14 dnů objevit nový výhonek.

  Je třeba vzít v úvahu jeden důležitý moment – ​​kyselina jantarová se rozpouští v horké vodě. Teprve po úplném vychladnutí kapaliny se přidá rozdrcený česnek.

  Velmi důležité je také pochopit, že obyčejnou česnekovou vodu pro zálivku orchidejí můžeme skladovat poměrně dlouho, ale s přídavkem kyseliny jantarové budete muset tento výluh použít po dobu následujících tří dnů.

  Jak správně pečovat o orchideje v květináči

  POTŘEBUJETE

  1 l vody
  3 stroužky česneku
  sklenici
  1 tabletu kyseliny jantarové

  Postup a příprava

  Nejprve si rozpusťte kyselinu jantarovou v horké vodě.

  S pomocí nože nebo lisu na česnek rozdrťte česnek. Až vychladne roztok, přidejte česnekovou drť.

  Dejte roztok do sklenice a nechte louhovat 24 hodin.

  Ještě než začnete orchideje zalévat, je třeba česnekovou vodu přecedit přes síto. Potom je nutné získanou kapalinu zředit vodu odstátou v kbelíku a rostlinu zalévat metodou částečného ponoření. Tato metoda by se měla střídat s pravidelným zavlažováním, ale ne častěji než jednou za měsíc.