Chcesz mieć obfite zbiory ogórków? Wystarczy tylko jedna rzecz. Tego cudownego nawozu, który zwiększy Twoje zbiory do absolutnego maksimum. Przekonaj się sam!

Są ludzie, którzy uprawiają w swoim ogródku ogórki kiszone i których zbiory są zawsze skromne i zwyczajne. Są też ludzie, którzy robią to samo, a ich zbiory są ogromne. Jak oni to robią i dlaczego zbierają więcej niż ktokolwiek inny? Nie chodzi o to, że mają lepszą glebę, czy o inną odmianę ogórka. Nie jest też tak, że przejmują się wszystkim bardziej niż inni. Powód leży zupełnie gdzie indziej. I w końcu możesz go poznać i dowiedzieć się, jak mieć tyle ogórków, że nie będziesz miał czasu ich puszkować.

Jest w nawozie!

Sekret w końcu wyszedł na jaw i wreszcie odkryto, co kryje się za doskonałymi i dużymi zbiorami ogórków, które niektórzy osiągają, a inni nie. Powód jest związany ze stosowaniem nawozów. Teraz już wiesz, na czym polega ten trik. Nie trzeba dodawać, że wiemy również, jak przygotować najlepszy nawóz do ogórków. Z pewnością wtedy sam się przekonasz, że kolejne zbiory znów będą znacznie wyższe od obecnych.

Czego będziesz potrzebować?

Wyjątkowe jest to, że podany nawóz do ogórków nie jest oczywiście chemiczny, ale jest rzeczą całkowicie naturalną. Jak powszechnie wiadomo, natura ma wielką moc, co sprawdziło się także w ogrodnictwie. Ponadto możesz być pewien, że stosując ten nawóz, Twoje ogórki będą całkowicie zdrowe. Będą całkowicie nieszkodliwe i jak wielu powie, są tak zwane organiczne i uprawiane metodami ekologicznymi, bez żadnej chemii i dodatków. Aby to zrobić, przygotuj dwie rzeczy:

Przeczytaj także: Idealny napój dla Twojego ciała! Kurkuma, imbir i olej kokosowy. Najlepsze dla Twojego zdrowia rano.

  • 1,5 litra wody
  • 0,5 litra łusek cebuli

Przygotowanie nawozu do ogórków jest łatwe

Wiesz już, co jest potrzebne. A jak z samym przygotowaniem? Podstawą jest staranie się, aby z cebuli przedostało się do wody jak najwięcej substancji aktywnych. Dlatego skórki wkładamy do garnka, zalewamy odpowiednią ilością wody i powoli doprowadzamy do wrzenia. Gdy tylko woda zacznie wrzeć, zmniejsz ogień i trzymaj tak przez około 10-15 minut. Następnie wyłącz kuchenkę i poczekaj, aż mieszanina ostygnie.

Gdy osiągnie temperaturę pokojową, przecedź go do innego pojemnika. Dodaj do niego czystą wodę tak, aby całkowita objętość danego nawozu wynosiła 5 litrów. Tylko w ten sposób można uzyskać prawidłowy stosunek substancji aktywnych w wodzie. I w tym momencie zdarzyło się również, że Twój nawóz do ogórków jest gotowy.

Jak używać?

Bardzo łatwo. Po prostu podlej ogórki tym cudem. Zarówno dlatego, że będą miały wystarczającą ilość składników odżywczych, jak i dlatego, że wszystkie szkodniki będą ich unikać. Zalecamy zawsze wymieszać część skutecznej wody ze zwykłą wodą i zalać ogórkami. A kiedy skończy się ten naturalny nawóz do cebuli, nie ma nic łatwiejszego niż zrobienie jego większej ilości ze skórek.

Ponadto skórki cebuli również nie muszą się marnować. Po ugotowaniu i namoczeniu można je pokroić na mniejsze kawałki i posypać ziemią wokół poszczególnych sadzonek ogórków. Pomoże to również uwolnić wszystko, co jest tak skuteczne, do gleby i do nich.

Scroll to Top