Chcesz uprawiać piękne róże w domu? Zapomnij o specjalnej glebie. Posadź go w czymś zupełnie innym. W kawałek warzywa, który zwykle jesz jako dodatek do lunchu. W czym może rosnąć róża? patrzeć na

Róża to piękny kwiat, nic więc dziwnego, że jest jednym z najpopularniejszych prezentów. Szkoda tylko, że tak szybko blakną – ale co jeśli powiemy Ci, że wcale nie musi tak być? Wypróbuj ten wspaniały trik i ciesz się wiecznie kwitnącą różą w swoim domu!

Czego potrzebuje róża?

Róże należą do bardziej wymagających kwiatów – są jednak tak piękne, że przy odrobinie wysiłku z pewnością wyrosną. Do najczęstszych błędów przy ich uprawie zalicza się niewłaściwe rozmieszczenie. Róże potrzebują dość dużo światła i nie tolerują korzeni innych roślin w ich sąsiedztwie. Zmartwienia często się kumulują i nie udaje się zrobić wszystkiego, co się chce. Ale jeśli oszukasz pielęgnację róż, najprawdopodobniej możesz się z nimi pożegnać. Podlewaj róże co najmniej dwa razy w tygodniu i zdecydowanie nie zapomnij o nawozie.

Róże, podobnie jak inne kwiaty, uzależnione są od dostaw składników odżywczych – dlatego do uprawy w ogrodzie zaleca się stosowanie nawozów wysokiej jakości (najlepiej o stopniowym uwalnianiu składników odżywczych). Ale możesz też spróbować zwykłego ziemniaka. Zobaczymy, że Twoja róża na tym skorzysta jeszcze bardziej niż zakupiony nawóz.

Do tej sztuczki z uprawą będziesz potrzebować następujących składników:

  • Róże
  • Ziemniak
  • Glina
  • Plastikowa butelka

Oprócz głównych składników przygotuj narzędzia, które ułatwią Ci pracę:

  • Korkociąg
  • Doniczka

Jak sadzić różę w ziemniaku

Najpierw wybierz różę, którą chcesz wyhodować do formy, w której będzie kwitła przez bardzo długi czas. Możesz także zainspirować się językiem kwiatów i tym, co język kwiatów przypisuje znaczeniu różnych kolorów róż.

Czerwone róże symbolizują miłość i zauroczenie, a białe róże symbolizują niewinność i czystość. Żółte róże niosą ze sobą życzenia szczęścia i radości, a różowe róże oznaczają romantyczne uczucia.

Po wybraniu oderwij wszystkie liście z łodygi i ostrożnie odetnij kwiat – możesz go na razie umieścić w małym wazonie. Odetnij część łodygi (około 3 cm od końca) i przytnij ją pod kątem 45 stopni.

Weź nieobranego ziemniaka i wywierć w nim korkociągiem dziurę, w którą powinna wspiąć się łodyga róży, aby roślina mocno się trzymała i nie straciła równowagi.

Do garnka wsyp pięciocentymetrową warstwę gliny, w której umieść ziemniaka z zarośniętą różą. Następnie napełnij pojemnik gliną.

Weź pustą (i czystą) plastikową butelkę i odetnij (lub odetnij) jej spód. Użyj tej zaimprowizowanej osłony, aby zakryć różę. Dzięki temu będziesz mieć własną małą szklarnię – wystarczającą na jedną różę. Zawsze nalewaj wodę tylko wokół butelki, nigdy do środka.

Pierwsze pędy pojawią się szybciej, niż się spodziewasz. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył własny ogród różany – nawet na małym balkonie w miejskim mieszkaniu. Zwróć tylko uwagę na regularne podlewanie, wystarczającą ilość wody i właściwą lokalizację. Należy jednak uważać, aby nie przelać róż. Róż nie należy również wystawiać na działanie wiatru i przeciągów.

Scroll to Top