Chcete namnožit rostliny a nevíte přesně, jak na to? Poradíme vám osvědčený trik všech zkušených pěstovatelů. Je univerzální a tak můžete rozmnožovat jakoukoliv rostlinu. Co k tomu potřebujete?

Każdy, kto chce coś wyhodować w swoim ogrodzie, pragnie, aby jego zbiory były jak najbogatsze. Tak, można kupić wszystko, ale jest to nie tylko drogie, ale i odbiera radość z ogrodnictwa. Wiąże się z tym możliwość tzw. namnażania wielu roślin. I w tym momencie klasyczni ogrodnicy są już oddzieleni od doświadczonych. I to właśnie ta druga grupa ujawniła wskazówki, jak skutecznie rozmnażać w zasadzie każdą roślinę. To stary przewodnik, sprawdzony przez pokolenia.

Czy masz najważniejszą rzecz w swoim ogrodzie? patrzeć na

Wyjątkowość polega na tym, że do rozmnażania roślin wykorzystuje się jedną roślinę. To raczej roślina drzewiasta i jej część. Zajrzyj do swojego ogrodu i zobacz, czy tam rośnie. Jeśli nie, zapytaj sąsiadów, możesz też wyjść na łono natury. Czego musisz szukać? Coś dość powszechnego, a mianowicie wierzba. To ona pomaga w rozmnażaniu wszelkich roślin. Kiedy już zdobędziesz wierzbę, wystarczy, że weźmiesz 15-20 gałązek, które stanowią podstawę prawidłowego postępowania. Jeśli je posiadasz, jesteś na dobrej drodze.

Czy masz potrzebne gałązki? Podpowiemy Ci, co z nimi zrobić

Udało Ci się zdobyć gałązki wierzby? Jeśli tak, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem. Najpierw należy je pokroić na mniejsze kawałki, a następnie zalać letnią wodą. Zamknij lub przykryj pojemnik i pozostaw tak na idealnie 24 godziny. Jeśli zostawisz je w nim na 2 dni, na pewno nie zaszkodzi. Następnie ostrożnie usuń gałązki i odłóż na bok. Można je wykorzystać np. w kompoście, żeby móc je wykorzystać w przyszłości. Jednak do rozmnażania roślin potrzebna będzie solanka.

A co dalej z marynatą?

Teraz masz dostępny płyn, w którym wypłukano moc gałązek wierzby. jak to dalej wykorzystać? Teraz jest to łatwe. To właśnie w tym płynie zanurzasz wycięte części roślin, które chcesz dalej rozmnażać. Oznacza to, że albo więcej gałązek, albo łodyg. Tutaj również warto poczekać, ale znacznie dłużej. Zalecamy okres 1-2 tygodni, podczas którego powinny pojawić się pierwsze korzenie. To dowód na to, że wszystko działa tak, jak powinno.

Potem po prostu posadź

Kiedy pojawi się pierwszy system korzeniowy, możesz ostrożnie sadzić nowe rośliny. Oczywiście pomyśl o oszczędności, tak samo jak myślisz o wystarczającej ilości wilgoci, składników odżywczych i odpowiedniej glebie. A co z tą marynatą? można stosować jego efekty przez około 1 miesiąc. Z drugiej strony nie musisz go wylewać, ale możesz go użyć. Do każdego podlewania dodaj trochę do konewki. W ten sposób substancje aktywne docierają do poszczególnych roślin i masz pewność, że będą one później rosły znacznie szybciej i zasadniczo lepiej. Wypróbuj i przekonaj się sam.

Scroll to Top