Ciasta francuskiego nie trzeba kupować. Przygotowanie jest zaskakująco łatwe

Większość ludzi kupuje dziś ciasto francuskie. Uważa, że ​​jego przygotowanie to coś skomplikowanego. Przeciwieństwo jest prawdą. Z naszym przepisem jest to prostsze niż się wydaje. Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć ochotę na posiłek z ciasta francuskiego, nie kupuj go, tylko spróbuj domowej roboty.

 

Czego będziesz potrzebować?

Aby móc przygotować domowe ciasto francuskie, należy zadbać o odpowiednią procedurę i niezbędne składniki. Abyś wiedział, które to są, oto ich lista:

  • 200 g masła
  • 1 jajko
  • 100 ml kwaśnej śmietany
  • 350 g mąki
  • 1 szczypta soli

Masło wymieszać z mąką

Wyrabianie ciasta francuskiego zaczynamy od zmieszania masła, które zalecamy pozostawić do zmięknięcia, z mąką. Ciasto należy wyrobić do uzyskania pożądanej konsystencji, która powinna być luźna, a nie miękka i giętka.

 

Dodaj inne składniki

Do podstawy ciasta można stopniowo dodawać kolejne składniki. Najpierw do ciasta dodajemy żółtko.

 

 

Drugim składnikiem jest śmietana. Jeśli go nie masz, możesz zastąpić go kefirem. Jednak zakwas jest dużo lepszym wyborem.

Uformuj ciasto

Gdy wszystkie składniki są już na miejscu, można przystąpić do dokładnego wyrabiania ciasta. Powinno być miękkie i elastyczne. Zalecamy wyrabianie ciasta ręcznie, ponieważ ręce nie zastąpią żadnego robota kuchennego.

 

Pozwól ciastu odpocząć

Ciasto francuskie jest już gotowe, więc możesz dać mu odpocząć. I to zawinięte w folię spożywczą, w lodówce. Pozwól mu tak odpocząć przez co najmniej godzinę. Jednak z łatwością może to być kilka godzin.

Użyj w razie potrzeby

Po wyjęciu z lodówki ciasto francuskie jest gotowe do użycia. Tutaj wszystko zależy od tego, co zamierzasz przygotować. Może to być żywność słodka, ale także słona. Dzięki temu przepisowi masz do dyspozycji uniwersalną opcję, która będzie odpowiednia dla obu procedur. Ciasto przed użyciem oczywiście rozwałkowujemy na cienkie blaty, które w trakcie pieczenia ciekawie urosną i utworzą tak niepowtarzalne warstwy.

Scroll to Top