Ciasto czekoladowe z pralinami

Etapy przygotowania

  1. Przygotować biszkopt: rozgrzać piekarnik do 180°C (gaz 6). W misce wymieszać mąkę, mąkę kukurydzianą i kakao. W dużej misce ustawionej nad garnkiem z gorącą wodą ubij jajka z cukrem. Gdy cukier się rozpuści, zdejmij miskę z kąpieli wodnej i kontynuuj ubijanie przez kilka minut.
  2. Delikatnie wmieszaj mąkę/maizenę/kakao, podnosząc masę. Wlać ciasto do wysmarowanej masłem wysokiej formy i wstawić do piekarnika. Obniżyć temperaturę piekarnika do 160°C (gaz oznaczony 5) i piec przez 25 do 30 minut.
  3. Przygotować syrop: wlać cukier i wodę do rondla i dodać laskę wanilii, przekrojoną na pół i wyskrobaną. Doprowadzić do wrzenia, a następnie odstawić do ostygnięcia. Wyjąć laskę wanilii i schłodzić.
  4. Przygotować ganache pralinowy: posiekać czekoladę i wlać do miski. Doprowadź śmietankę do wrzenia w rondelku, a następnie zalej czekoladę. Odstawić na kilka sekund, a następnie ubijać do uzyskania gładkiej konsystencji.
  5. Przekroić biszkopt w poprzek na trzy części. Posmarować spód ciasta syropem. Rozsmarować warstwę ganache, przykryć drugim krążkiem biszkoptowym i powtórzyć z trzecim krążkiem. Przykryć ganache, posmarować brzegi ciasta praliną, posypać wierzch czekoladowymi wermiszelami i schłodzić przez 30 minut przed podaniem.

Gâteau chocolat praliné

Składniki

Génoise
1 orzech laskowy Masło
80 g mąki
15 g mąki kukurydzianej
2 łyżki kakao
4 jajka
100 g cukru
Kalorie = bardzo dużo
Syrop
100g cukru
20 cl wody
0,5g ziaren wanilii
Kalorie = bardzo wysoka
Ganache pralinowy
150g czekolady typu pralinowego
150g Ciemna czekolada
28cl Płynna śmietana
2 łyżki wermiszelu czekoladowego
50g praliny
Kalorie = bardzo wysokie

 

Scroll to Top