Ciasto mięsne z kapustą to szybkie danie nie tylko na obiad

Chcesz przygotować smaczny i prosty posiłek, w którym nie brakuje mięsa? Ten placek mięsny to w 100% trafny wybór i nie można się przy nim pomylić. Nadaje się jako szybki obiad, a także jako ciekawy przytulas. I choć połączenie składników może wydawać się dziwne, warto spróbować tego dania. Smak cię dopadnie.

 

 

Podstawą jest mięso i warzywa

Czym byłby przepis, gdybyśmy nie zaczęli od listy składników. Co będzie potrzebne do tego ciasta mięsnego? Jest ich tylko kilka, ukazujących prostotę danego dania. Przygotuj się:

  • 1 kg białej kapusty
  • 700 g mięsa mielonego
  • 1 duża cebula
  • 1 duża marchewka
  • 4 małe pomidory
  • 4 łyżki kwaśnej śmietany
  • 25 g masła
  • Sól, pieprz i inne przyprawy do smaku

Najpierw przygotuj warzywa na placek mięsny

Choć podstawą jest mięso, najpierw należy przygotować warzywa. Obierz i grubo zetrzyj marchewki. Dodać śmietanę, sól, pieprz i ewentualnie zioła. Dodać do tego drobno posiekaną cebulę i wszystko dokładnie wymieszać.

Następnie pokrój także kapustę, ale nie mieszaj jej z niczym. Wystarczy odkroić cały kilogram, a następnie pozostawić gotowy w misce, ponieważ będzie on potrzebny tylko podczas robienia samego ciasta. To samo dotyczy pomidorów, które należy pokroić w cienkie plasterki.

Teraz dodaj mięso

Dopiero gdy mieszanka warzywna będzie gotowa, dodajemy mięso. Mieszając go z mieszaniną. Przetwarzaj dokładnie, aby połączyć poszczególne składniki. Posmakuj i w razie potrzeby możesz dodać przyprawy według własnego gustu.

Nałóżmy warstwy

Wszystko jest gotowe, więc możemy przystąpić do układania warstw. Podstawą jest wyższy arkusz, na który wylewa się warstwę posiekanej kapusty. Następnie kapustę pokrywa się warstwą mięsa mielonego z marchewką. Następnie ponownie nakłada się warstwę kapusty, a następnie nakłada się na nią warstwę posiekanych pomidorów. Można je na koniec posmarować odrobiną kwaśnej śmietany, można też dodać do nich kawałki masła, które rozpłyną się i sprawią, że cały pasztet będzie ciekawie delikatny.

Po prostu upiecz to

Następnie włóż blachę z pasztetem do piekarnika. Rozgrzej do 200 stopni i piecz pod przykryciem przez około 35 minut w tej temperaturze. Następnie zdejmij pokrywkę lub folię przykrywającą formę do pieczenia i piecz bez przykrycia przez kolejne 20 minut. Następnie wyjmij, pokrój i możesz podawać.

Scroll to Top