Co skórka od banana zrobi z orchideą? Wynik Cię ekscytuje

Miłośnicy storczyków dobrze wiedzą, jak kapryśne są te egzotyczne kwiaty. Czy myślisz, że te kwiaty potrzebują jedynie odpowiedniego podłoża torfowego i umiarkowanego podlewania? Tak naprawdę storczyki wymagają odżywiania, ponieważ kora i mchy nie odżywiają kwiatu.

 

 

Doświadczeni kwiaciarnie zalecają zastosowanie prostego triku, który polega na użyciu skórki od banana. Zawiera fosfor, potas, azot i magnez – „złote” substancje zapewniające zdrowy cykl życia kwiatów. Te pierwiastki śladowe dostają się do ziemi w dawkach i nie narażają rośliny na szok spowodowany przedawkowaniem. Ten naturalny dressing wspiera orchideę w okresie kwitnienia.

Karmienie storczyka skórką banana

Wykonanie nawozu ze skórek bananów jest bardzo proste. Oferujemy Państwu 3 przepisy do wyboru.

Herbata bananowa

Wysusz skórkę banana na słońcu, aż stwardnieje, a następnie posiekaj ją.
Zagotuj 1 łyżeczkę skórki w 200 ml wrzącej wody. Poczekaj, aż płyn ostygnie i ponownie pobudź korzenie, zalewając je wywarem.

Proszek ze skórki banana

Ręcznie pokrój lub pokrój skórkę na małe kawałki i rozłóż na blasze do pieczenia miąższem do góry. Wysuszona skórka musi być sucha lub chrupiąca.
Ochłodź skórkę i zmiel ją na proszek. Można do tego użyć wałka do ciasta lub zaprawy przyprawowej.

 

Nalewka bananowa

Obierz 2 banany i zalej 2 litrami wody. Pozostawić do zaparzenia na 2 dni. Przelać przez cienką ściereczkę i rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1.

Do wycierania liści możesz użyć skórki od banana. Będą pięknie błyszczeć i wchłaniać przydatne składniki odżywcze.

Jak karmić orchideę

Nakarm orchideę w sezonie wegetacyjnym, kiedy kwiat wypuszcza nowy liść. Używaj co drugiego podlewania, aby dostarczyć składniki odżywcze, ale ostrożnie. Jeśli zacznie rosnąć po utworzeniu liści, kontynuuj nawożenie. Jeśli liść przestał rosnąć, przestań karmić.

 

Nakarm kwiat podczas kwitnienia.

Ważne: nie dotyczy to roślin kwitnących, które właśnie przyniosłeś ze sklepu. Daj im czas na kwitnienie i zacznij je karmić nie wcześniej niż 3-4 miesiące.

Jesienią i zimą, podczas letnich upałów, phalaenopsis spowalniają wzrost, dlatego nie można ich karmić częściej niż raz w miesiącu.
Chorych, osłabionych i przesadzonych storczyków nie należy w ogóle karmić.
Główna zasada: lepiej nie dostarczać storczykowi składników odżywczych, niż go przekarmiać.

Skorzystaj z tych prostych przepisów, aby odżywić swoje ulubione storczyki i cieszyć się zdrowymi, bujnymi kwiatami.

Oczywiście zastosowanie dostępnych na rynku nawozów będzie równie skuteczne, ale mogą zaszkodzić kwiatowi, jeśli dawka zostanie nieprawidłowo obliczona.

Scroll to Top