Aller au contenu
Accueil » Čokoládový koláč s tvarohovým krémem : Nejjednodušší a téměř bez práce. Dezert je jako z cukrárny !

Čokoládový koláč s tvarohovým krémem : Nejjednodušší a téměř bez práce. Dezert je jako z cukrárny !

  Fantastický recept na dezert jako z cukrárny, který připravíte bez velké námahy. Plná čokoládová chuť a lahodný osvěžující krém z tvarohu. Úžasná dobrota!

  Potřebujeme:

  na těsto

  170 g hladké mouky

  50 g kakaa

  2,5 lžičky prášku do pečiva

  4 vejce

  80 g zakysané smetany

  100 ml slunečnicového oleje

  120 g cukru

  1/4 lžičky soli

  na krém

  100 g zakysané smetany

  400 g tvarohu

  250 g kondenzovaného mléka

  50 g kakaa

  na polevu

  60 g másla

  100 g tmavé čokolády

  40 g mléka

  na sirup

  100 g vody

  50 g cukru

  20 g koňaku / brandy

  Postup:

  Ve velké míse si smíchejte mouku, kakao, prášek do pečiva a sůl. V samostatné misce si vyšleháme vejce s cukrem, zakysanou smetanou a olejem. Potom do vaječné hmoty přimíchejte suchou směs. Mixérem vyšlehejte do hladka. Formu pokryjte pečícím papírem a vylijte do ní těsto.

  Pečte ve vyhřáté troubě na 200 ° C asi 12 – 15 minut. Po uplynutí doby pečení zkontrolujte těsto pomocí dřevěné špejle. Pokud je těsto dobře upečené, vytáhněte jej z trouby a nechte vychladnout. Otočte ho a pečící papír dejte opatrně dolů.

  Boky zarovnejte nožem a těsto rozřízněte na 4 stejné části. Každou část polijte sirupem, který si připravíte následovně: 50 g cukru rozmíchejte v 100 ml vody a přiveďte k varu. Povařte asi 2 minuty a nechte vychladnout. Přidejte 2 lžíce koňaku.

  Připravte krém. Smíchejte kysanou smetanu, tvaroh, kakao a kondenzované mléko. Vypracujte do hladka.

  Sestavte koláč. Na podnos dejte první plát těsta a potřete 1/3 krému. Potom přiložte druhý díl těsta, zlehka přitlačte a potřete opět 1/3 krému. Pokračujte tímto způsobem a pak odložte koláč do lednice.

  Připravte si polevu. Máslo smíchejte s mlékem a přiveďte do varu. Do horké masy přidejte nalámanou čokoládu a míchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Koláč polijte rovnoměrně polevou a nechte ztuhnout. Nakrájejte a podávejte.

  Přejeme dobrou chuť!