Croque-monsieur z polentą, szynką i serem autorstwa Erica Fréchona

Etapy przygotowania

  1. Na początek: pokroić osiem plastrów sera Emmental o wymiarach 10 cm na 10 cm i grubości 3 mm. Pokroić osiem plastrów szynki o wymiarach 10 cm na 10 cm i grubości 3 mm. Suszyć kromki chleba w piekarniku przez 15 minut w temperaturze 210 stopni, a następnie zmiksować mikserem na drobną bułkę tartą.
  2. Przygotowanie: rozgrzać piekarnik do 160 stopni. Doprowadzić mleko do wrzenia w rondelku. Gdy dojdzie do wrzenia, dodawać partiami kaszę mannę, ciągle mieszając, i gotować bardzo delikatnie przez 20 minut, często mieszając, aby zapobiec przywieraniu do dna rondla i od czasu do czasu dodając śmietanę.
  3. Po ugotowaniu rozłożyć polentę na blasze do pieczenia na grubość około 1 cm i pozostawić do schłodzenia w lodówce na około 10 minut. Następnie pokrój polentę na 12 kwadratów o wymiarach 10 cm na 10 cm.
  4. Umieść 4 kwadraty polenty obok siebie na blasze do pieczenia. Na wierzchu ułożyć kwadrat sera Emmental i kwadrat szynki. Na wierzchu ułożyć kolejny kwadrat polenty. Następnie ułożyć kolejny kwadrat sera Emmental i szynki. Zakończyć kwadratem polenty.
  5. Posypać bułką tartą i gałką masła. Wstawić do piekarnika i podgrzewać przez 15 minut. Na koniec grillować każdy croque monsieur przez 30 sekund, aby je przyrumienić. Podawać na gorąco.

Croque-monsieur de polenta, jambon, fromage d'Eric Fréchon

Składniki

75 cl mleka pełnego
40 cl śmietany
150g semoliny polenta
4 plastry szynki paryskiej
200g sera Emmental
4 kromki chleba
4 gałki masła
Sól
Pieprz
Kalorie = wysoka

Scroll to Top