Ćwiczenia, które pomogą Ci pozbyć się bólu stawów i które możesz wykonać w zaciszu własnego domu

Bóle mięśniowo-szkieletowe są dość powszechne. Czy Ty również cierpisz na bóle stawów, nóg, bioder lub stawów? Ćwiczenia mogą pomóc. Jest to o wiele bardziej skuteczne niż obecnie różne leki. Problem z nimi polega nie tylko na tym, że są pełne chemii i tym samym szkodzą zdrowiu. Nie należy również zapominać, że za pomocą tych leków leczy się jedynie ból jako taki, a nie jego przyczynę. Dlatego lepiej i skuteczniej zacząć ćwiczyć. Jakie ćwiczenia są właściwe?

 

 

Spacer na wielbłądzie

To wyjątkowe ćwiczenie, które możesz wykonać zawsze i wszędzie.Polega na unikalnym ruchu, podczas którego starasz się jak najmocniej zmieniać nogi. Stając na palcach, unieś piętę tak wysoko, jak to możliwe. Na pierwszy rzut oka ten rodzaj chodzenia wygląda komicznie, jednak jest niezwykle skuteczny, jeśli chodzi o likwidację bólu. Zalecamy powtarzanie każdego dnia przez co najmniej 15 minut.

Nadepnięcie na piłkę

Ważne jest, aby wykonywać to ćwiczenie wyłącznie bez butów. Już sama nazwa mówi dokładnie o czym będzie. Weź piankową piłkę, połóż ją na ziemi i powoli nadepnij na nią. Kiedy zostanie ściśnięty, poruszaj powoli stopą, aby piłka po nim potoczyła się. Jest to metoda ćwiczeń i jednocześnie dość skuteczny masaż.

Podniesienie pięty

Jest to ćwiczenie bardzo podobne do chodzenia na wielbłądzie. Jednak tutaj stoisz z rękami na przykład na krześle lub stole. Celem jest utrzymanie palca na macie, a następnie podniesienie pięty jak najwyżej. Powtórz to dziesięć razy, a następnie zmień nogę. Idealnie jest, jeśli ćwiczenie to wykonuje się około trzech razy dziennie.

Podnoszenie rzeczy

Bardzo ciekawe ćwiczenie, które na pierwszy rzut oka może wydawać się ćwiczeniem motoryki stóp, jednak w rzeczywistości jest ciekawym ćwiczeniem. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć kilka chusteczek i rzucić je na ziemię. Następnie spróbuj je podnieść. Nie rękami, ale nogami. Spróbuj ująć daną chusteczkę pomiędzy palce. Jeśli sobie z tym poradzisz, możesz także spróbować trudniejszych i mocniejszych rzeczy. Może nawet mała szklana kulka.

Wzmacniający

Warto zaopatrzyć się w elastyczny pasek, którym jedną stronę owijamy wokół nogi, a drugą przypinamy np. do szafki lub grzejnika. Następnie wystarczy wzmocnić nogę napinając i rozluźniając daną gumkę nogą. Ćwiczenie to przede wszystkim wzmacnia mięśnie, ale ma też pozytywny wpływ na to, że nogi mogą bardzo szybko przestać boleć.

Scroll to Top