Czekolada skuteczniejsza niż kodeina na kaszel! I zawsze powinieneś brać najlepsze lekarstwo!

Każdy z nas prędzej czy później znajdzie się w takiej sytuacji. Jesteśmy na spotkaniu, w cichej klasie, w kościele… i łaskocze nas w gardła. Mamy wielką nadzieję, że nie zaczniemy kaszleć i przeszkadzać wszystkim. Staramy się tłumić kaszel… Nie chcemy, żeby wszyscy na nas patrzyli (zwłaszcza nie tym wyrazem strachu przed oczekiwaniem zakażenia lub przed ludźmi, których irytuje ten niepokojący hałas…)

Następnym razem, gdy to się stanie, upewnij się, że masz pod ręką ciemną czekoladę!

Ale dlaczego?

Według profesora Alyn Morice, kierownika badań układu krążenia i układu oddechowego na Uniwersytecie w Hull, czekolada jest skuteczniejszym sposobem na łagodzenie łaskotania w gardle lub drapającego kaszlu niż leki dostępne bez recepty.

Ekspert ds. kaszlu wskazuje na niedawne badanie, w którym pacjenci przyjmujący nowy lek zawierający kakao (w porównaniu z syropem na kaszel) zauważyli znaczną poprawę w zakresie kaszlu w ciągu dwóch dni. 

źródło: Adobe Stock

Inne badanie przeprowadzone w Imperial College w Londynie również wyjaśnia, że ​​w kakao znajduje się alkaloid, który skuteczniej niż kodeina tłumi potrzebę kaszlu. 

To ma sens: konsystencja czekolady jest bardziej lepka niż zwykłego leku na kaszel, co oznacza, że ​​ta żywność lepiej pokrywa gardło i chroni zakończenia nerwowe, które wywołują uczucie kaszlu.

Oczywiście pozostaje jeszcze wiele badań do zrobienia, ale w międzyczasie wielu z nas chętnie przetestuje teorię!

Syrop kakaowy jest już dostępny w aptekach w Wielkiej Brytanii od jakiegoś czasu. Chcesz mieć do tego dostęp w domu? A może wolisz po prostu zjeść kilka kawałków dobrej czekolady? Czy już testowałeś?

Podejrzewamy, że odpowiedź ma większość z Was!

źródło: Adobe Stock

Historia nie mówi, czy apteczny środek na bazie kakao będzie smakował tak dobrze jak czekolada! Ale nadal jest bardziej naturalny niż kodeina, która jest opioidem i od której uzależnienie jest bardziej niebezpieczne niż od czekolady!

Scroll to Top