Często zdarzało mi się, że po ugotowaniu mięso było suche i twardsze. Potem natknąłem się na tę wspaniałą sztuczkę, która jest całkowicie darmowa i naprawdę działa!

Czy Wy też czasami po zakupach w domu stwierdzacie, że kupiony kawałek mięsa jest trochę twardszy i boicie się, że zepsujecie cały niedzielny obiad? Dziś podpowiemy Wam trik, który „pozwoli” nawet na najtwardszy orzech. Mięso będzie delikatne i pięknie miękkie. To nie jest tylko współczesny problem naszego społeczeństwa. Z twardym mięsem spotykają się także Masajowie, którzy umieszczają je na mrowisku, gdyż kwas mrówkowy jest doskonałym zmiękczaczem.

 

[hana-code-insert name=’google’ /]

Oczywiście to nie nasza kolej. Wyobrażasz sobie gospodynię domową w ogrodzie przy mrowisku z kawałkiem mięsa? Pewnie pomyślelibyśmy, że zwariowała. Będziemy potrzebować tylko mięsa i soli.

Jak to zrobić?

Doradza nam profesjonalny szef kuchni, który od kilku lat stosuje ten trik i twierdzi nawet, że mięso będzie tak delikatne jak „filet mignon”, czyli najdelikatniejsze mięso, jakie można mieć.

Mięso połóż na czystej i suchej patelni. Posypujemy na całej długości solą morską lub himalajską. Daj mięsu odpocząć. Czas odpoczynku różni się w zależności od grubości mięsa. Jeśli ma grubość 2,5 cm, odstaw na godzinę. Jeśli mięso ma np. 7,5 cm grubości, odstawiamy je na trzy godziny. W tym przypadku ważna jest cierpliwość.

Sól ma działanie „magiczne”. Potrafi odciągnąć nadmiar wilgoci z mięsa, dzięki czemu mięso jest delikatniejsze i bardziej elastyczne. Następnie musimy umyć mięso pod zimną bieżącą wodą.

Sól podczas marynowania odciągnie z mięsa nadmiar wilgoci, dzięki czemu mięso będzie jednocześnie delikatne i sprężyste. Nadszedł czas, aby zmyć sól z mięsa. Trzymaj mięso pod bieżącą wodą, aż cała sól się rozpuści.

Na zdjęciu widać różnicę pomiędzy mięsem solonym i niesolonym. To robi różnicę, prawda?

 

[hana-code-insert name=’W dół’ /]

Teraz możesz włożyć mięso do pieczenia na patelnię. Przyprawiamy, solimy i przygotowujemy tak, jak lubimy najbardziej. Mięso będzie smaczne, delikatne i wyjątkowo soczyste.

Świetna rada, prawda? Ten trik z solą stosują najlepsi szefowie kuchni na całym świecie. Podstawą jest oczywiście posiadanie dobrej jakości mięsa, najlepiej kupowanego w sklepie mięsnym lub bezpośrednio z gospodarstwa. Działa jednak na każdy rodzaj mięsa.

Scroll to Top