Czosnek jest pełen witamin i może też świetnie smakować. Po prostu nie można tego jeść na surowo. Spróbuj czosnku marynowanego według domowego przepisu, który przekona Cię, że to naprawdę zdrowy przysmak

Samo włożenie surowego czosnku do ust i ugryzienie go wymaga dużej odwagi. Zarówno ze względu na zapach, jak i mocno ostry smak. Istnieją jednak sposoby, aby złagodzić jego negatywne strony i zamienić go w przysmak. Taki, który nadal zachowuje wszystkie substancje ważne dla zdrowia człowieka. Rozejrzyj się z nami na czosnku marynowanym, czyli zdrowym przysmaku, który możesz mieć pod ręką, kiedy tylko masz na to ochotę.

Lepszy od kupionego

Można też kupić czosnek marynowany, jednak na pewno nie będzie on tak pyszny, jak przygotowywany w domu. Na smak ma również wpływ proces przygotowania, surowce i sam czosnek, którego użyjesz. A ponieważ przygotowanie marynowanego czosnku jest bardzo proste, nie ma powodu się z nim wahać.

Jakie składniki będą potrzebne?

Nie szukaj w przepisie niczego skomplikowanego, bo marynowany czosnek naprawdę nie jest skomplikowanym przepisem. Wystarczy przygotować tylko kilka głównych składników i można zabrać się do pracy. Czego będziesz potrzebować?

  • 1kg czosnku
  • 600ml wody
  • 10 goździków
  • 10 sztuk całej papryki
  • 4 łyżki cukru
  • 3 łyżki octu
  • 2 łyżki soli

Najpierw przygotuj czosnek

Jego przygotowanie jest bardzo proste. Jeśli chcesz go marynować, musisz mieć pod ręką pojedyncze goździki, oczywiście obrane. Dlatego najpierw obierz go ze skórki, a także dokładnie umyj poszczególne goździki, aby nie pozostały ze skórki żadne zanieczyszczenia. W przeciwnym razie może dojść do zanieczyszczenia i skrócenia okresu przydatności do spożycia. Następnie włóż czosnek do czystych, zamykanych słoików i możesz przejść do drugiego etapu przygotowania.

Przygotowanie farby to bułka z masłem

Teraz przygotuj sam lakier. Do garnka wlej wodę i wszystkie pozostałe składniki. Następnie rozpocznij ogrzewanie, aż do osiągnięcia temperatury wrzenia. W tym momencie wystarczy wyłączyć piec i lakier gotowy. W danym momencie wlać go również do podanych słoików z czosnkiem, tak aby wszystkie ząbki były zanurzone. Następnie natychmiast zamknij słoik. Następnie odwróć go do góry nogami i pozwól mu powoli ostygnąć. Następnie ustawiamy słoiki w chłodnym i ciemnym miejscu, a gdy mamy na to ochotę, możemy je otworzyć i skosztować.

Scroll to Top