Czy chcesz mieć plon truskawek, którego będą pozazdrościć wszyscy wokół Ciebie? Jeśli tak, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi sadzenia ich na wiosnę. Co koniecznie musisz zrobić?

Truskawki to popularny przysmak. Oczywiście znajdziemy je na sklepowych półkach przez cały rok. Jednak jest też fakt, że są one importowane z całego świata. Jeśli szukasz truskawek, które będą najsmaczniejsze i najlepsze, musisz je uprawiać. A jak mieć plony, których wszyscy będą pozazdrościć? To jest łatwe. Po prostu postępuj zgodnie z tymi sztuczkami, a nie będziesz mógł zbierać plonów. Zobacz jak to zrobić, aby Twoje otoczenie było obiektem zazdrości tak wspaniałych zbiorów.

Na pewno nie obejdzie się bez wysokiej jakości nawozów

Podstawą powinien być wysokiej jakości nawóz. Wielu ogrodników nie zwraca uwagi na potrzeby roślin i wybiera nawozy zgodnie z tym, co jest pod ręką. A to duży błąd, którego nie powinieneś popełniać. Aby odnieść sukces w uprawie truskawek, bezwzględnie konieczne jest stosowanie odpowiednich nawozów. A który to jest? Trzeba przyznać, że truskawki to jedna z tych roślin, które wymagają obecności w glebie trzech pierwiastków. Są to azot, jest też fosfor i nie można zapomnieć o potasie. To połączenie gwarantuje, że truskawki będą idealne. Jak to jest możliwe?

Posiadaj doskonały system korzeniowy każdej rośliny

Im lepsze korzenie rośliny, tym lepiej. Im jest bardziej odporny, tym jest silniejszy i tym więcej może wyprodukować. I tym więcej składników odżywczych może uzyskać. Jeżeli Twoim celem jest prawidłowe działanie na cały system korzeniowy, to z pewnością warto zastosować nawóz zawierający odpowiednią ilość fosforu. Jest to substancja idealna dla rozwoju systemu korzeniowego truskawek.

Przeczytaj także: Chciałem przygotować dla mojej rodziny sałatkę majonezową na Wielkanoc. Kiedy przygotowywałam go do testu, od razu uznałam, że jest najlepszy!

Twoje truskawki mogą być idealnie czerwone

Chcesz, żeby Twoje truskawki były idealnie czerwone i odpowiednio duże? To również można łatwo zorganizować, jeśli wiesz jak. Tutaj również konieczne jest zastosowanie jednej substancji, która jest zawarta w odpowiednim nawozie. Jest to azot, który może bardzo skutecznie stymulować wzrost truskawek, ale oczywiście może również bardzo dobrze stymulować wzrost samych owoców. Nie zapominajmy tutaj, że dzięki temu truskawki mają naprawdę idealny, głęboki czerwony kolor i wcale nie są malutkie. Dokładnie odwrotnie.

Łóżka muszą być odpowiednio przygotowane

Jeśli tego nie zrobisz, na pewno nie możesz oczekiwać idealnego rezultatu. Co jest potrzebne? To jest łatwe. wszystko, czego nie powinno być w łóżku, musi zniknąć. Są to np. pozostałości po zeszłorocznych roślinach, mogą to być różnego rodzaju chwasty, liście i wiele innych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to nawóz, jednak w rzeczywistości jest to potencjalne zagrożenie, które może oznaczać pojawienie się szkodników. Lepiej spal wszystko, czego nie powinno być w kwietniku. Kwietnik powinien być doskonale przygotowany, aby znajdowała się na nim wyłącznie dobrej jakości gleba z odpowiednią ilością odpowiedniego nawozu.

Postępuj również zgodnie z właściwymi praktykami nawożenia. To też jest ważne

Czy masz truskawki posadzone? Jeśli tak, warto ich naśladować. Gdy tylko zaczną rosnąć i dosłownie wyskakiwać z ziemi, jest to właściwy moment na zastosowanie nawozu azotowego. Jest to okres, w którym gleba będzie miała stabilną temperaturę 8-10 stopni Celsjusza, a truskawki zaczną długo rosnąć.

Drugą dawkę nawozu, tym razem w postaci fosforu, należy podać tuż przed rozpoczęciem kwitnienia truskawek. Tutaj również zauważ, że zaczną mieć pąki, które stopniowo zaczną kwitnąć. Kiedy je zobaczysz, jest to idealny moment na zafundowanie im pożywienia, które wpłynie na jakość płodu.

Kolejna faza nawożenia, tym razem połączeniem obu nawozów, powinna nastąpić w okresie pełnego kwitnienia truskawek. Czyli w momencie, kiedy ta faza powinna zmienić się na tę, w której pojawią się pierwsze owoce. Dlatego konieczne jest zapewnienie dobrego wzrostu i wspieranie powstałej jakości owoców. Dlatego warto nawozić zarówno fosforem, jak i niezbędnym azotem.

Jakie nawozy mogą być najlepsze?

Na rynku można znaleźć całą gamę możliwych nawozów. Które z nich możemy nazwać dobrymi wyborami? Spróbuj na przykład mocznika lub karbamidu. Jest to bardzo popularny nawóz o dobrej zawartości azotu. Znany jest także ze swojej wszechstronności, dlatego nie stanowi problemu zastosowanie go na truskawkach.

Drugą opcją jest równie popularny azotan amonu. Należy również do grupy nawozów, które warto wypróbować. Już z nazwy wynika, że ​​to właśnie ten nawóz zawiera również całkiem sporą ilość azotu. Jest dość łatwy w użyciu i jeśli wszystko ma być w porządku, zalecamy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Trzecią opcją, która również jest interesująca, jest wykorzystanie odchodów z kurczaka. Jest to przydatne, gdy przede wszystkim chcesz osiągnąć określoną ekologię. Czyli nie chcesz kupować nawozów pakowanych i chemicznych, ale Twoim celem jest wykorzystanie tego, co organiczne. W takim przypadku pomocne może być nawożenie odchodami kurzymi. Zaletę już tu usłyszano. Uważaj jednak na jedną wadę, gdy trudno jest oszacować odpowiednią kwotę.

Ostatnią opcją jest inna naturalna forma, a mianowicie krowie łajno. Ale tutaj jest problem z tym, że ogólnie bardziej nadaje się jako nawóz uniwersalny. Ma stosunkowo mało potasu, azotu i fosforu. Niemniej jednak może być dobrym wyborem, na przykład jako ciekawy dodatek, gdy chcemy poprawić jakość wykorzystywanej gleby.

Scroll to Top