Czy chcesz robić naleśniki, które są najlepsze na świecie? Czy są miękkie, smaczne i nigdy się nie przypalają? Jeśli tak, ten przepis nauczy Cię, jak je robić. Już nigdy nie będziesz chciał używać żadnego innego! To oczywisty fakt

Jakie słodkie jedzenie z pewnością jest obecnie najpopularniejsze? To są naleśniki. Niestety, nie każdy potrafi je wykonać tak doskonale, jak by sobie tego życzył. Nie chodzi tylko o sztukę gotowania, ale także o sposób wykorzystania przepisu. Dla niego to też ma ogromne znaczenie. Z tego powodu przedstawiamy wskazówkę dotyczącą przepisu, którego wynik Cię zaskoczy. Naleśniki będą miękkie, elastyczne, smaczne i nie przypalą się. To wszystko są zalety, które Cię zadziwią. Wypróbuj i upewnij się, że nigdy nie będziesz robić niczego innego. To goły fakt.

Czego będziesz potrzebować? Przestrzegaj ilości wszystkich składników

Aby Twoje naleśniki naprawdę się udały i były najlepsze, jakie kiedykolwiek jadłeś, musisz oczywiście pomyśleć także o tym, że musisz mieć odpowiednie składniki. Co to jest i w jakich proporcjach? Oto ich szczegółowe zestawienie.

  • 3 szklanki mąki
  • 3 szklanki wody
  • 3 łyżki cukru
  • 50 ml oleju
  • ¼ łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 szczypta soli

Jak przygotować? Należy również przestrzegać procedury

Czy masz wszystkie poszczególne składniki w wymaganej ilości? Jeżeli tak, należy także zachować odpowiednią procedurę technologiczną. Zaczyna się od zagotowania wody i ostygnięcia. W międzyczasie można wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, a także cukier. Następnie dodajemy mąkę i można przystąpić do ubijania mikserem. Gdy ciasto ma odpowiednią konsystencję, można je dodatkowo zmiękczyć za pomocą oleju. Ponownie wymieszaj i ciasto jest gotowe.

Nie używaj go jednak w tym momencie, pozwól mu odpocząć w temperaturze pokojowej przez co najmniej 20-30 minut. Następnie krótko wymieszaj i dopiero wtedy możesz przystąpić do przygotowywania naleśników.

Tak jak jesteś przyzwyczajony

Rozgrzana patelnia, niewielka ilość oleju i stopniowe smażenie z obu stron. Tutaj znowu nic się nie zmienia. W ten sam sposób nic się nie zmienia w kwestii tego, czym je wypełnisz. Klasyką jest oczywiście marmolada, ale nie można zapomnieć o różnorodnych kremach czekoladowych czy orzechowych, tak samo jak nie można zapomnieć o cukrze czy lodach. Niezależnie od tego, czym napełnisz swoje naleśniki, możesz być pewien, że gdy tylko wgryziesz się w pierwszego, przekonasz się, że jest to najlepszy naleśnik na świecie. To jasny fakt.

Scroll to Top