Czy cierpisz na opuchnięte stopy i kostki? Już nie musisz, przekonaj się, jakie 3 naturalne środki Ci pomogą!

Opuchnięte kostki i stopy? Więc to wcale nie jest przyjemne. Obrzęk nóg można również nazwać obrzękiem. Jest to nieprzyjemna sytuacja, w której następuje zatrzymanie płynów w organizmie. Często schorzenie to występuje u osób, u których płyn pozostaje w przestrzeni pomiędzy komórkami organizmu. Krew i płyny cofają się zatem z powrotem do nóg, powodując obrzęk kostek i stóp. Jednak obrzęk to jedno, a ból to drugie. Obrzęk może być i często jest bolesny. Gdy problem nie zostanie rozwiązany przez dłuższy czas, ta „drobna rzecz” może doprowadzić do trwałego uszkodzenia kończyn dolnych.

[hana-code-insert name=’google’ /]Co powoduje obrzęk?

Obrzęk nóg ma różne przyczyny. Są to zazwyczaj duże spożycie sodu, słabe krążenie, niedobór witamin, problemy z przepływem krwi z żył w nogach z powrotem do serca, brak ruchu, stres, ciąża, upał, miesiączka, przewlekła choroba płuc, wysokie ciśnienie krwi, problemy z sercem , różne alergie, choroby wątroby, problemy z nerkami, dysfunkcja tarczycy, antykoncepcja i niektóre inne leki.

Zatrzymanie płynów w organizmie może również wpływać na inne objawy fizyczne. Np. na sztywność stawów, tętno, zmianę masy ciała, wzdęcia lub podwyższone ciśnienie krwi.

W żadnym wypadku nie są to przyjemne skutki zatrzymywania płynów w organizmie, dlatego podpowiadamy Ci trzy naturalne i skuteczne „leki”, dzięki którym możesz skutecznie zredukować, a nawet wyeliminować obrzęki nóg. Co więcej, przygotowanie jest bardzo proste, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować ich w zaciszu własnego domu!

Kąpiel miętowa

Mięta i mentol! Unikalne składniki wywołujące uczucie chłodzenia, które wspaniale łagodzą obrzęki w okolicy nóg. Ta cudowna kąpiel pomoże również złagodzić napięcie mięśni, co poprawi krążenie krwi i pomoże usunąć nadmiar płynów.

Czego będziesz potrzebować?

  • 1/2 szklanki mięty
  • 4 szklanki wody

Jak to zrobić?

W garnku wymieszaj wodę i miętę, postaw na kuchence i gotuj przez dziesięć minut. Następnie wyjmij wywar z pieca i pozostaw do ostygnięcia na kolejne 10 minut. Następnie wystarczy wlać ten „eliksir” do toalety i zanurzyć w nim stopy na około pół godziny.

Tonizująca kąpiel wodna

Cóż… Brzmi to trochę niewiarygodnie, ale nawet tonik może pomóc na opuchnięte kończyny. Dlatego zalecamy wypróbowanie tonizującej kąpieli stóp. Temperatura pokojowa jest idealna, ale nie ma znaczenia, czy tonik jest schłodzony. Dla wielu może to być pewne poczucie ulgi. Stopy należy pozostawić w tej kąpieli na co najmniej 30 minut. Z reguły bąbelki i chinina pomagają w walce ze stanami zapalnymi.

[hana-code-insert name=’Down’ /]Kąpiel solna

Kąpiel solna pomaga również złagodzić obrzęk stóp. Tak naprawdę jest to szybki sposób na odciążenie stóp. Zdecydowanie polecamy sól Epsom. Sól tę następnie dodaje się do wody, aby utworzyć roztwór hipertoniczny. Jamile będzie słoną wodą w silnie skoncentrowanej mieszance, pomoże Ci usunąć nadmiar wody z organizmu (nogów), łagodząc w ten sposób obrzęki.

Czego będziesz potrzebować?

  • 1/2 szklanki soli Epsom
  • woda

Jak to zrobić?

To bardzo prosty preparat. Wystarczy wziąć miskę z wodą i dodać 1/2 szklanki soli Epsom. Wtedy wystarczy już tylko zanurzyć stopy w kąpieli solnej i poczekać na ulgę.

Powodzenia w zmniejszaniu obrzęku!

Scroll to Top