Czy wiedziałeś o tym? 6 rzeczy, których nigdy nie powinieneś spłukiwać w toalecie Każdy powinien to wiedzieć!

Nawet jeśli masz szczęście i masz dobrą kanalizację i zastanawiasz się nad wywozem śmieci, to chcemy Cię ostrzec, że to naprawdę zły pomysł.

Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami listą najpopularniejszych przedmiotów, które mogą zniszczyć Waszą kanalizację. Pamiętaj, aby zawsze używać zwykłego kosza na śmieci do przechowywania tych przedmiotów!

Żwirek dla kotów

[hana-code-insert name=’google’ /]Żwirek krzemionkowy, mineralny lub przyprawiony przeznaczony dla kotów nie rozpuszcza się w wodzie, dlatego zabrania się spłukiwania go do kanalizacji. Ściółka zwiększa swoją objętość w kontakcie z cieczą, w wyniku wchłaniania wszystkich cieczy, dlatego łatwo może dojść do zatkania rur. Żwirek dla kota po prostu nie pasuje do ludzkiej toalety!

Ziarna kawy

Może on łatwo gromadzić się wewnątrz rury, zwiększając w ten sposób ryzyko zatkania kanalizacji.

Chusteczki nawilżane

Mogą po prostu zablokować kanalizację, ponieważ nie rozkładają się w wodzie. W rezultacie będziesz musiał czyścić odpływ co 3 miesiące. A ty pewnie tego nie chcesz, prawda?

Pieluchy

Żelu znajdującego się w pieluszkach nie można rozpuścić. Wręcz przeciwnie, pęcznieje w kontakcie z cieczą. To w prosty i szybki sposób blokuje rurę.

Kolczyki do uszu

[hana-code-insert name=’Bottom’ /]Często utknęły one w fałdach rur kanalizacyjnych, gdzie mogą zbierać inne drobne zanieczyszczenia, takie jak włosy, powodując zablokowanie rury.

Oleje i smary

Olejów kuchennych nigdy nie należy wylewać do kanalizacji. Olej w wodzie stygnie i zamienia się w masę, która po pewnym czasie może spowodować zatkanie kanalizacji.

Scroll to Top