Dieta Kefirowa – W Końcu Zaczniesz Chudnąć – Jak Pozbądź Się Nawet 2 Kg W Tydzień.

Marzeniem każdej kobiety jest zastosowanie diety, która wpłynie na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Jedną z nich jest skuteczna jak również zalecana kefirowa dieta. Ten mleczny produkt słynie z niezwykle niskiej zawartości kalorii. Ponadto zawiera on dużą ilość białka, co jest bardzo istotne podczas budowania mięśni.

Dodatkowo zawiera on pożyteczne bakterie, a także witaminy, które efektywnie normalizują jelitową mikroflorę. Od teraz można stracić niechciane kilogramy w zdrowy sposób dostarczając sobie tym samym energii każdego dnia.

Pierwszy i najważniejszy składnik stosując tę dietę to oczywiście kefir, korzystnie przyczyniający się do utraty kilogramów.

Dodatkowo jest on bardzo zdrowy. Kolejny składnik to jajka, ponieważ zawierają one już w sobie odpowiednią ilość białka, żeby właściwie nasycić ludzki organizm na dłuższy czas, dzięki czemu nie trzeba będzie podjadać nic między posiłkami.

Poza tym charakteryzują się one mniejszym spożyciem węglowodanów tym samy wpływając na odpowiednią ilość, żeby dostarczyć zapotrzebowania na energię. Jest jeszcze jeden, niezwykle ważny produkt spożywczy, który trzeba spożywać w tej diecie, bowiem mowa o twarogu. Zawiera on także dużą ilość białka, jak również fosfor, wapń i witaminę B12.

Zaleca się, aby zawartość dostarczanego tłuszczu wynosiła między 5 a 9%, więc trzeba wyeliminować niskotłuszczowe produkty.

Przykładowe menu kefirowej diety:

Poniedziałek można rozpocząć od 2 pomarańczy, 2 jajek ugotowanych na twardo oraz 1 szklanką kefiru. Obiad to 1 szklanka kefiru i 200 g ugotowanej piersi z kurczaka. Dzień można zakończyć 200 g twarogu, 1 pomarańczą i 1 szklanką kefiru.

We wtorek zaleca się takie samo śniadanie. Natomiast obiad składać się będzie z 200 g białej i ugotowanej ryby na parze i 1 grejpfruta. Na kolację można przygotować 200 g twarogu i 1 szklankę kefiru.

Na środową kolację wystarczy przygotować omlet z 2 jajek z dodatkiem ulubionych ziół popijając 1 szklanką kefiru. Obiad składa się z 200 g płatków owsianych i 3 włoskich orzechów. Na kolację ponownie 200 g twarogu oraz 1 szklanka kefiru.

czwartek warto zjeść na śniadanie 2 pomarańcze i 2 jajka ugotowane na twardo z 1 szklanką kefiru. Na obiad wystarczy przygotować 200 g ugotowanej piersi z mięsa z kurczaka popijając 1 szklanką kefiru.

Kolacja tym razem będzie bardziej kolorowa, ponieważ składa się na nią poza 200 g twarogu z ulubionymi ziołami, jeszcze 1/2 papryki oraz 1 ogórek.

Piątkowe śniadanie wygląda następująco:

  • 2 jajka ugotowane na twardo
  • 150 g sałatki z marchewki, która jest doprawiona oliwą z oliwek i nasionami słonecznika.

Obiad stanowi 200 g ugotowanej wołowiny i 1 pomarańcza. Natomiast na piątkową kolacje składa się 200 g twarogu wraz z 1 szklanką kefiru.

Weekend warto rozpocząć od omleta wykonanego z 2 jajek z dowolnymi ziołami i 1 szklanką kefiru. Na obiad zaleca się ugotować 200 g ryby na parze i  grejpfrut, a na kolację – 200 g twarogu z dodatkiem ulubionych ziół, połowy papryki i 1 ogórka.

Niedzielne śniadanie składa się z 2 pomarańczy, 2 jajek ugotowanych na twardo i 1 szklanki kefiru. Dodatkowo obiad to 200 g płatków owsianych z kefirem i 3 laskowymi orzechami. Kolacja – ponownie 200 g twarogu i 1 szkl. kefiru.

Scroll to Top