Do pralki dodałem jeszcze 3 piłki tenisowe wraz z kurtką zimową. Kiedy dowiesz się, dlaczego to zrobiłem, ty też to zrobisz

Wraz z nadejściem chłodów wybraliśmy z naszych szaf kurtki zimowe, bieliznę termiczną oraz wszelkie praktyczne i wygodne ubrania. Najważniejsze, żeby było nam ciepło! Co prawda jeszcze zima, ale wraz z napływającymi promieniami słońca, już tęsknimy za wiosną. Kurtki zimowe trzeba jednak wyprać, wyprać i odłożyć do szafy na pół roku.

 Pralnie chemiczne są niepotrzebnie drogie i, bądźmy szczerzy, nie będą pasować do kurtki i płaszcza każdego członka rodziny. W końcu nie zapłacilibyśmy! Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz wyczyścić kurtki w domu, ale warto wiedzieć, jak to zrobić. Oto, co powinieneś wiedzieć przed włożeniem kurtek do pralki.

1 # Przed praniem ważne jest sprawdzenie wszystkich guzików i zamków błyskawicznych. Zapinamy wszystkie zamki, rozpinamy guziki i sprawdzamy, czy przypadkiem się nie poluzowały. Wywracamy kurtkę na lewą stronę i jeśli mamy na kapturze jakieś futerko, to w miarę możliwości je odpinamy.

[hana-code-insert name=’google’ /]

2 # Przeszukujemy wszystkie dziury i kieszenie i oczywiście wyjmujemy wszystko, co w nich zostało. Kurtkę pierz osobno lub z inną, pasującą kurtką.

3 # Do prania używamy wyłącznie detergentów w płynie, które przeznaczone są do prania delikatnych tkanin. Środek w proszku zachowujemy do klasycznego prania odzieży. Jeżeli posiadasz kurtki wykonane z materiałów funkcjonalnych, warto sięgnąć po płynne detergenty przeznaczone specjalnie do prania artykułów sportowych i użytkowych. W ten sposób chronisz same funkcje, takie jak wodoodporność. Takie produkty można kupić np. bezpośrednio w sklepach z odzieżą sportową.

4 # Jeśli chodzi o tryb, ustawimy pralkę na program delikatny. Pierzemy w niskich temperaturach, najlepiej w 30 stopniach. Należy płukać 3 do 4 razy.

[hana-code-insert name=’W dół’ /]

5 # Mamy dla Ciebie również świetny trik z piłkami tenisowymi. Po praniu dodaj do kurtki 3-4 piłki tenisowe. Dzieje się tak jednak w przypadku wyżymania lub włożenia kurtki do suszarki. Piłki tenisowe zapobiegają zbrylaniu się materiału w kurtce, działają również na kłaczki i grudki puchu.

6 # Wysusz kurtkę na świeżym powietrzu lub na wieszaku w pomieszczeniu. W żadnym wypadku nie susz kurtki w pobliżu grzejnika lub na nim.


7 # Kurtka puchowa schnie dłużej niż 24 godziny i należy ją regularnie puchnąć. aby dobrze wysuszyć wnętrze.

Jeśli zastosujesz się do tych cennych wskazówek, Twoja kurtka będzie wyglądać świetnie przez kilka lat. Kupujemy go z takim zamiarem. Jeśli to dużo kosztuje, to chociaż niech posłuży jak najdłużej.

Scroll to Top