Dochodzenie ujawniło obecność odchodów na ekranach dotykowych w restauracjach McDonald’s. Następnym razem, gdy będziesz zamawiać w McDonald’s, pamiętaj o dezynfekcji rąk!

Od příchodu dotykových obrazovek do sítě rychlých restaurací McDonald’s jsme byli povzbuzováni k tomu, abychom je používali k objednávání našich jídel místo na přepážce. Je pravda, že je to velmi praktické! Ale je to také dost hnusné, když se nad tím zamyslíte…

Šetření, které provedly metro.co.uk a School of Human Science na London Metropolitan University, skutečně odhalilo přítomnost stop fekálií na každé dotykové obrazovce v osmi McDonald’s ve Spojeném království. Na každém z nich byly nalezeny koliformní bakterie.

Dr Paul Matawele, docent mikrobiologie na londýnské Metropolitan University, řekl, že zatímco se obrazovky čistí, zjevně nejsou čištěny dostatečně důkladně.

Tyto bakterie mohou být na strojích s dotykovou obrazovkou dny a dny,“ vysvětlil.

Vědci byli překvapeni množstvím střevních a fekálních bakterií přítomných na dotykových obrazovkách. Tyto bakterie způsobují typ infekcí, které lidé dostávají v nemocnicích, jako je Enterococcus faecalis, který je součástí flóry gastrointestinálního traktu u lidí a jiných zdravých savců.

Vzorky odhalily stopy dalších znepokojivých bakterií, jako je Staph, který může způsobit otravu krve a syndrom toxického šoku.

Je znepokojivé najít na těchto přístrojích stafylokoka, protože je podle odborníka tak nakažlivý.

Všechno to začíná kolem nosu. Pokud se lidé dotknou nosu prsty a poté jej přenesou na dotykovou obrazovku, dostane to další osoba. A pokud má ten člověk otevřený řez, může to být nebezpečné.

Stafylokok se stává odolným vůči antibiotikům. V místech, jako je Afrika, kde může způsobit toxický šok, je stále velmi nebezpečný.“

V některých větvích byla nalezena bakterie Listeria. Listerióza může způsobit potraty a smrt novorozenců.

Dr Matewele řekl: “Listeria je další vzácná bakterie, kterou jsme byli šokováni, když jsme našli na počítačích s dotykovou obrazovkou, protože může být opět velmi nakažlivá a představovat problém pro lidi s narušeným imunitním systémem.”

Tři čtvrtiny vzorků filtrů vykazovaly stopy bakterií proteus přítomných v lidských a zvířecích výkalech.

Snímek obrazovky – YouTube – MLive

Podle Dr. Matewele „Proteus se nachází v lidských a zvířecích výkalech. Je také široce rozšířen v půdě. Může způsobit infekce močových cest a je také jednou z nemocničních infekcí, kde může být zodpovědná za sepsi.

Klebsiella je na druhé straně spojována s infekcemi močových cest, sepsí a průjmem. Některé druhy mohou infikovat dýchací cesty, což vede k zápalu plic. 

Dotykové obrazovky se staly součástí našeho každodenního života, ale je důležité, aby lidé nejedli hned poté, co se jich dotknou. Tyto obrazovky jsou nehygienické a mohou šířit nemoci.

“Někdo může být velmi opatrný na vlastní hygienu po celý den, ale to by se dalo negovat používáním pouze jednoho dotykového stroje. Tyto bakterie mohou být na dotykových strojích dny a dny,” vysvětlil vědec.

Mluvčí McDonald’s řekl: „Naše obrazovky, které si sami objednáte, se během dne často čistí. Všechny naše restaurace nabízejí zákazníkům také možnost umýt si ruce před jídlem. 

McDonald’s začal zavádět dotykovou obrazovku ve svých pobočkách v USA v roce 2015.

Do roku 2020 budou tyto typy dotykových obrazovek instalovány na většině ze 14 000 míst po celých Spojených státech.

Ve světle těchto nechutných informací si zákazníci mohou chtít vzít s sebou antibakteriální gel nebo si pamatovat před jídlem si důkladně umýt ruce…

Scroll to Top