Domowy Pribináček będzie smakował zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to proste i kosztuje kilka koron w porównaniu do zakupionego wariantu.

Pewnie pamiętasz swoje dzieciństwo i smaki rozmaitych słodkości. Wśród nich z pewnością znalazł się taki, który łączył w sobie tę słodycz i fakt, że powstał z mleka, a zatem jest zdrowy. Tą dobrocią był Pribináček. Oczywiście można go teraz kupić także w sklepach. Ale po co to kupować, skoro jest inna opcja. Możesz zrobić Pribináčka. Dlaczego? Bo gwarantujemy, że będzie smakował lepiej niż ten, który kupiłeś. I możesz być pewien, że kosztuje to znacznie mniej. Zalety są jasne.

Po co przygotowywać domowy Pribináček?

Jest wiele powodów. Dzieje się tak dlatego, że obecne w sklepach opakowania są nie tylko drogie, ale też dość małe. Innym powodem jest to, że ulepszony smak może nie być tym, który jest dla Ciebie idealny. Będziesz po prostu chciał zrobić coś, co będzie smakować lepiej. Innym powodem jest to, że możesz po prostu pamiętać swoją młodość i dzieciństwo. Ten Pribináček nie jest przeznaczony tylko dla dzieci, dorośli też mogą się nim cieszyć w stu procentach.

Czego będziesz potrzebować?

Jeśli z grubsza wiesz, co zawiera taki Pribináček, to z grubsza wiesz, co będziesz musiał przygotować do jego przygotowania. To słodkie danie, które zawiera głównie mleko. Więc raczej produkty mleczne. Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

  • 500 ml śmietanki do ubijania
  • 200 g mlecznej czekolady
  • 4 opakowania tłustego twarogu
  • 10 łyżek cukru
  • 1 opakowanie ciastek

Oczywiste jest również, że przepis można dostosować do własnych upodobań. Np. w przypadku rodzaju użytej czekolady, ilości cukru, a także możliwości dodania świeżych owoców. Jest to jednak wariant, który gwarantuje, że Pribináček będzie smakował jak dawniej.

Najpierw twarożek i cukier

Pierwszym krokiem jest przygotowanie twarogu. Wszystkie opakowania przełóż do miski, dodaj cały cukier i wymieszaj. Celem jest idealne połączenie cukru z twarogiem. Inaczej mówiąc, żeby się głównie rozpuścił i żeby twaróg był równomiernie słodki. Dlatego nie lekceważ tej części i zadbaj o to, aby wszystko było tak, jak powinno.

Ubić śmietanę i dodać do twarogu

Drugim krokiem jest ubicie śmietany. Tutaj procedura jest dość prosta. Podstawą jest dobre schłodzenie śmietany, nie wlewanie jej do miski i branie trzepaczki, która zrobi to za Ciebie. Celem jest ubicie śmietany na takim poziomie, aby dobrze trzymał się w misce, nawet jeśli zostanie odwrócony do góry nogami. To jest spójność, którą chcesz osiągnąć.

Gdy bita śmietana będzie już gotowa, można ją ostrożnie wymieszać z twarogiem. Celem jest stworzenie puszystej mieszanki, która dosłownie zachęci Cię do jej skosztowania. I oczywiście nadal będzie się trzymać razem. Następnie podziel gotową mieszaninę na 2 części.

Rozpuścić i wymieszać z czekoladą

Klasycznie, mleczną czekoladę rozpuszcza się w garnku, który umieszcza się w łaźni wodnej. Wyeliminuje to możliwe przypalenie, a także zapewni równomierny rozkład temperatury. Gdy czekolada się rozpuści, można ją ostrożnie wlać do jednej części twarogu ze śmietanką. Całość dokładnie mieszamy, tak aby smaki i konsystencja ponownie się połączyły.

Wypełnij formularz

Przygotowania już za Tobą, możesz zatem przystąpić do ostatniego kroku, czyli samego wypełnienia formy, w której powstanie domowy Pribináček. Na spód kładziemy gąbki i nakładamy na nie warstwę pierwszego kremu. Nie ma znaczenia, czy jest to czekolada, czy naturalne kakao. Wszystko jest dobrze wcierane i ponownie tworzy się warstwa gąbki. I jak zapewne się spodziewacie, wierzchnią warstwą będzie druga część kremu. I to wszystko, Twój domowy Pribináček jest gotowy. Zalecamy wstawić go na kilka godzin do lodówki, aby odpowiednio stwardniał.

W przypadku zainteresowania istnieje możliwość modyfikacji jego górnej części. Można na nim na przykład zetrzeć kolejną część czekolady, tak samo jak można położyć na wierzch dowolne owoce, według uznania. Jest to jednak tylko ulepszenie, według własnego gustu.

Scroll to Top