Domowa kiełbasa, która zaskoczy Cię smakiem i prostotą

To, co jest sprzedawane w sklepach, nigdy nie będzie się równać z tym, co możemy określić mianem prawdziwej domowej kiełbasy. Nauczymy Cię ich. Każdy będzie w 100% zaskoczony, jakie to może być proste. A wynik? Smak, który będzie absolutnie doskonały. A co więcej, całkowicie bez chemii i różnych E.

 

 

Przygotuj składniki

Domowa kiełbasa powinna składać się z wysokiej jakości składników, bo tylko wtedy będzie miała smak, jakiego od niej oczekujesz. Aby wszystko się powiodło, przygotuj:

  • 3 kg wieprzowiny
  • 1,5 kg wołowiny
  • 3 ząbki czosnku
  • 1 łyżka suszonego tymianku
  • 2 łyżki mielonej papryki
  • 1 łyżeczka pieprzu cayenne
  • 1 łyżeczka pieprzu
  • Jelita wieprzowe

Przygotuj osłonki

Najpierw przygotuj obudowę. Należy go najpierw namoczyć, następnie rozplątać i na koniec wypłukać, aby był idealnie czysty. Kiedy już to zrobisz, odłóż je na bok w odrobinie lodowatej wody.

Przygotuj bazę mięsną

Teraz możesz przejść do najważniejszej rzeczy. I na mięso. Zmiel go częściowo na drobno, a częściowo na większe kawałki. Dzięki temu domowa kiełbasa będzie miała odpowiedni kształt i będzie zawierała uznane mięso. Następnie dodać przyprawy i wszystko dokładnie wymieszać. Następnie dodajemy wodę z lodem tak, aby powstała masa o wymaganej konsystencji.

Idziemy po spełnienie

Za pomocą specjalnej przystawki do rozdrabniania nawlecz osłonkę i możesz przystąpić do nadziewania kiełbasek. Włóż mieszaninę do młynka, a ona wypłynie bezpośrednio przez wypełniacz do jelit. Zrób jeden długi, który następnie podzielisz na mniejsze.

Zwróć uwagę na sposób wypełnienia kiełbasy. Jeśli będzie za dużo, może pęknąć. Jeżeli natomiast to nie wystarczy, to nie będzie miało prawidłowego kształtu. Z pewnością wkrótce zorientujesz się, jaki powinien być stan optymalny.

Wystarczy obróbka cieplna

Kiedy domowe kiełbaski będą gotowe, musisz zacząć je gotować. Pamiętaj, że optymalna temperatura powinna wynosić około osiemdziesięciu stopni.

Obróbka cieplna może odbywać się na różne sposoby. Kiełbaski można na przykład ugotować klasycznie w wodzie, ale można je też upiec w piekarniku. Każdy, kto posiada wędzarnię, zdecydowanie powinien spróbować możliwości przygotowania ich w wędzarni.

Scroll to Top