Domowa mieszanka owocowa wzbogaci organizm o witaminę C

Witamina C jest bardzo ważną substancją dla naszego organizmu. Jak go szybko i dobrze wypełnić? Ten proszek, który zrobisz, pomoże. To prostsze niż myślisz. A wtedy, gdy będziesz cierpieć na niedobór witamin, będziesz wiedział, że wystarczy wziąć kilka łyżek, a w mgnieniu oka uzupełnisz organizm tym, czego potrzebuje.

 

 

Jak zrobić proszek?

Jeśli chcesz przygotować proszek uzupełniający witaminę C, jest to bardzo proste. Prawidłowa procedura polega na spożyciu dowolnego owocu cytrusowego bogatego w tę witaminę. Mogą to być na przykład pomarańcze, mandarynki, cytryny, ale także np. grejpfruty. Obierz ten owoc i pozostaw skórę do wyschnięcia w odpowiednim miejscu na kilka dni.

Następnie pokroić na mniejsze kawałki i wrzucić do blendera. Włączasz i siekasz, aż uzyskasz to, czego potrzebujesz. Czyli proszek ze skórek owoców, które często są bogatszym źródłem niż sam miąższ.

 

 

Jak można wykorzystać proszek?

Kiedy masz gotowy proszek, możesz go użyć w dowolnym momencie. A jak to zrobić? To naprawdę łatwe. Witaminę C można suplementować na różne sposoby. Proszek można rozpuścić np. w herbacie, domowej lemoniadzie, a także w twarogu, ale także w jogurcie naturalnym. Można go także spożywać samodzielnie z miodem lub dodawać do wielu potraw, aby poprawić ich smak. Jak widać, istnieje wiele opcji.

Dlaczego ta procedura?

Dlaczego więc wybrać właśnie ten zabieg i dlaczego nie suplementować witaminy C klasycznymi sposobami? Na to też odpowiemy. Proszek będzie miał długi okres przydatności do spożycia. Przechowuj go w zamkniętym pojemniku, aby mieć go pod ręką w każdej chwili. Nawet jeśli nie masz w domu owoców. Jest również bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy jedna lub kilka łyżeczek i to wszystko. Trzecią zaletą, o której nie możemy zapominać, jest stężenie tej ważnej witaminy. Trasa ta przypadnie do gustu tym, którzy potrzebują uzupełnić znaczną ilość.

Scroll to Top