Domowe bułeczki łatwo i szybko: smaczne, elastyczne i chrupiące

Jeśli kupione w sklepie wypieki nie przypadły Ci do gustu, nie ma powodu do rozpaczy. Możesz upiec własne. Na przykład domowe bułeczki według tego przepisu. Jeśli zawsze bałeś się pieczenia w domu, teraz przekonasz się, że nie ma i nigdy nie było powodu. To prostsze niż myślisz.

Tylko kilka podstawowych składników

Bułeczki i bułki to podstawowe wypieki, więc jasne jest, że nawet domowe bułki muszą być bardzo proste. Nawet jeśli chodzi o listę składników. Będziesz potrzebować tylko tego:

  • 7 g suchych drożdży
  • 2 łyżeczki cukru
  • 400 ml ciepłej wody
  • 2 łyżeczki soli
  • 650 g mąki
  • 60 g masła
  • Jajka do smarowania

Niech drożdże urosną

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozpocząć zakwas. Powstaje poprzez zmieszanie odrobiny ciepłej wody, dodanie do niej cukru i drożdży. Umieść tę mieszaninę w ciepłym miejscu, a za około pół godziny osiągniesz niezbędny cel. Drożdże urosną i można przystąpić do wyrabiania ciasta.

Wyrabiaj ciasto

Kiedy drożdże są już gotowe, poniższa procedura jest dość prosta. Musisz zrobić ciasto. Odbywa się to poprzez zmieszanie wszystkich pozostałych składników, czyli składników przepisanych przez nas, z drożdżami. Ciasto dokładnie wyrabiamy, formujemy bułkę i odstawiamy do wyrośnięcia w misce w ciepłym miejscu na około godzinę.

Zrób bułki

Gdy ciasto wyrośnie, można przystąpić do przygotowywania poszczególnych bułek. Taka ilość ciasta powinna wystarczyć na około 10-12 bułek, w zależności od ich wielkości. Dlatego dzielimy ciasto na równe części i stopniowo formujemy z nich bułeczki, które zaczną bardzo przypominać domowe bułeczki.

Zagotuj, a następnie piecz w piekarniku

Gdy bułeczki będą gotowe, ułóż je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i odstaw na około 30 minut – lekko urosną. Następnie wyjmij je i wrzuć do wrzącej wody, gdzie powinny gotować przez około minutę.

Następnie wyjmij je, odsącz, a kiedy lekko przestygną, ułóż je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Następnie posmaruj je roztrzepanym jajkiem i pokrój, aby wyeliminować niepożądane pękanie skórki. Na tym etapie są już gotowe do pieczenia w piekarniku. Ustawić temperaturę na 220 stopni Celsjusza i piec około 25 minut.

Następnie wyjmij domowe bułeczki i pozostaw je do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Kiedy ostygną, w końcu będzie można ich spróbować. Powinna Cię zainteresować zarówno ich chrupkość, jak i idealna elastyczność w środku.

Następnie wyjmij domowe bułeczki i pozostaw je do ostygnięcia w temperaturze pokojowej. Kiedy ostygną, w końcu będzie można ich spróbować. Powinna Cię zainteresować zarówno ich chrupkość, jak i idealna elastyczność w środku.

Scroll to Top