Domowe klopsiki, które zawierają również kawałek kurczaka

Na pewno znasz klasyczny przepis na klopsiki. Jednak sprawimy, że ten znany przysmak wieprzowy będzie jeszcze lepszy. Mięso drobiowe. Że taka kombinacja nie jest możliwa? Pokażemy Ci, że może tak. I żeby było też bardzo smaczne. Wystarczy mieć odpowiednie składniki i wiedzieć, jak to zrobić.

 

 

Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz

Aby nasze niekonwencjonalne klopsiki odniosły sukces, trzeba mieć pod ręką wszystkie niezbędne składniki. To zupełnie zwyczajna baza, którą uzupełniamy znanym mięsem drobiowym. W szczególności przygotuj:

  • 1 kg wieprzowiny
  • 2 piersi z kurczaka
  • 300 g cebuli
  • 150 ml wody
  • Sól i pieprz do smaku
  • Bułka tarta według uznania

Przygotuj mięso

Najpierw musisz przygotować mięso. Można kupić już zmielone lub w całości. Zdecydowanie polecamy lżejsze odmiany.

Przygotuj mięso

Najpierw musisz przygotować mięso. Można kupić już zmielone lub w całości. Zdecydowanie polecamy lżejsze odmiany.

Jeśli mięso nie jest zmielone, stopniowo wrzucaj je do młynka. Mięso wieprzowe zmielić, kurczaka zmielić i dalej posiekać cebulę, pokroić w kawałki.

Dopraw wszystko

Trzeba także doprawić klopsiki, czyli mieszankę. Dodać sól i pieprz i wszystko dokładnie wymieszać tak, aby przyprawy równomiernie połączyły się z całą zawartością.

Stwórz pożądaną konsystencję

Teraz wszystko trzeba tylko wymieszać. Stopniowo dodawaj także zimną wodę, co pomoże uzyskać pożądaną konsystencję, z której w bardzo prosty sposób zrobisz klopsiki.

Przygotuj klopsiki

Teraz wystarczy kawałek ciasta, z którego można uformować klopsiki w dłoni. Może to być klasyczny kształt krążka lub można przygotować kształt podobny do čevačiči.

Kiedy już uformujesz klopsiki, zawiń je w odpowiednią ilość bułki tartej, która po usmażeniu nada potrawie ciekawą skórkę.

Smażyć na patelni

Klopsiki należy prawidłowo smażyć na patelni, dlatego też staraj się przestrzegać tej prawidłowej procedury. Na patelnię wlewamy odrobinę oleju i kładziemy klopsiki.

Jeśli to możliwe, należy je smażyć na tyle długo, aby usmażyły ​​się także w środku. Wymarzony wygląd można im także nadać poprzez smażenie. A kiedy są kolczaste, można spróbować.

Scroll to Top