Domowy preparat sporządzony ze zwykłych produktów spożywczych pomoże zatrzymać wodę w organizmie

Wiele kobiet cierpi na gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha, a także nadmierne zatrzymywanie wody. Nawet jeśli regularnie ćwiczą i przestrzegają zasad zdrowego odżywiania, nie mogą pozbyć się tych nieprzyjemnych problemów. Dlatego dzisiaj przedstawiamy Wam przepis na produkcję wyjątkowego, naturalnego preparatu, za pomocą którego w bardzo prosty sposób można pozbyć się tych problemów.

 

 

Ponadto mieszanka ta ma wiele innych korzystnych skutków dla naszego organizmu, gdyż jest bardzo bogata w przeciwutleniacze i inne cenne substancje.

Jak zrobić ten naturalny środek?

Aby przygotować ten naturalny lek, będziesz potrzebować czterech cytryn, około dwóch centymetrów świeżego imbiru, dwóch łyżek mielonego cynamonu, trzech łyżek miodu i około ćwierć szklanki wody. Pierwszym krokiem jest wyciśnięcie soku z cytryn, a następnie włożenie go do blendera wraz ze wszystkimi pozostałymi składnikami, czyli imbirem, cynamonem, miodem i wodą.

Mieszaj te składniki w blenderze przez około trzy minuty, aż powstanie jednolita, jednorodna mieszanina. Następnie przenieś tę mieszaninę do zamykanego szklanego pojemnika i przechowuj w lodówce. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się spożywać jedną łyżkę stołową tej mieszanki dwa razy dziennie przed posiłkami przez okres czternastu dni. Po tych czternastu dniach następuje dwutygodniowa przerwa i mieszaninę ponownie spożywa się przez kolejne dwa tygodnie.

 

Cudowny wpływ na nasz organizm

Ze względu na składniki, z których wykonany jest ten naturalny produkt, oprócz utraty wagi, ma on wiele innych dobroczynnych skutków dla naszego organizmu. Cynamon zawiera różne minerały, witaminy, a także specjalne substancje, które pomagają ustabilizować poziom cukru we krwi.

 

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Badania naukowe wykazały, że regularne stosowanie cynamonu pomaga w rozkładaniu tłuszczu i przyspiesza metabolizm. Sok cytrynowy wyróżnia się przede wszystkim dużą zawartością witaminy C, ale zawiera także witaminy z grupy B, A i P. Oprócz witamin jest bogaty w wapń, magnez, potas, fosfor i żelazo.

Kolejną zaletą cytryn jest to, że zawierają dużo elektrolitów, dzięki czemu pomagają nawodnić nasze tkanki, a jednocześnie pozwalają na wypłukiwanie szkodliwych toksyn z organizmu. W porównaniu do innych owoców, cytryny mają również wysokie stężenie jonów ujemnych, które pomagają zwiększyć ilość tlenu w mózgu.

Miód zawiera także dużą ilość substancji prozdrowotnych, m.in. witamin C i B6 czy składników mineralnych takich jak wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo. Od czasów starożytnych miód był stosowany w medycynie przede wszystkim ze względu na doskonałe działanie antybakteryjne i antyseptyczne, podobne do imbiru.

Scroll to Top