Domowy wosk do depilacji można przygotować z cukru i cytryny

Przygotowanie domowego wosku do depilacji jest łatwe. Jeśli chcesz mieć idealnie gładkie ciało, skieruj się do swojej kuchni. Tutaj znajdziesz wszystkie składniki, bez których nie możesz się obejść. Mieszanie ich to sposób na idealnie piękne ciało bez denerwującego owłosienia.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Składniki na domowy wosk znajdziesz w swojej kuchni. Udaj się tam i połącz kilka rzeczy, aby stworzyć najlepszą depilację. Będziesz potrzebować:

  • 430 g cukru białego
  • 60 ml soku z cytryny
  • 30 ml wody
  • 6 g soli

Następnie potrzebne będą jedynie pojemniki do przygotowania wosku i najlepiej termometr, który przyda się, gdy nie tylko będziemy chcieli oszacować temperaturę w trakcie przygotowania, ale także chcemy ją dokładnie zmierzyć.

Wymieszać składniki

Najpierw musisz wymieszać wszystkie składniki razem. Mieszaj je delikatnie, aby delikatnie rozpuścić cukier. Następnie możesz postawić garnek na patelni i ostrożnie i powoli zacząć podgrzewać. I przy ciągłym mieszaniu.

Mieszaj podczas podgrzewania. Może się zdarzyć, że cukier zacznie się rozpuszczać, woda wyparuje i dzięki temu Twój domowy wosk zacznie uzyskiwać pożądaną miodową konsystencję, ale i miodowy kolor. Gdy osiągniesz temperaturę wrzenia, zmniejsz ogień i gotuj bardzo powoli i powoli.

Wlać do pojemnika

Gdy konsystencją rzeczywiście przypomina wosk, można przystąpić do wlewania go do szklanego pojemnika, jednak wcześniej podgrzej go, aby zapobiec pękaniu na skutek szoku termicznego. Natychmiast wlej wodę do garnka i umyj go, aby go nie zepsuć.

Następnie sprawdź konsystencję wosku. Weź łyżkę wosku i poczekaj, aż szybko ostygnie. Jeśli konsystencja jest taka jak powinna, cały słoiczek również należy pozostawić do ostygnięcia. Jeśli nie, zalecamy wstawienie go na chwilę do łaźni wodnej, aby odsączyć trochę wody.

Możesz zacząć z niego korzystać

Twój domowy wosk do depilacji jest gotowy. I tak możesz zacząć z niego korzystać. Jak? Wystarczy nałożyć go w miejscach, gdzie przeszkadzają Ci włosy. Najlepiej przed użyciem lekko ogrzać go do temperatury zbliżonej do temperatury ciała. Aplikacja będzie łatwiejsza i nie będzie Cię uczyć.

Scroll to Top