Dowiedz się, jak sadzić warzywa w równych rzędach. Wiemy jak to zrobić!

Nadeszła wiosna, a to oznacza, że ​​czas zaopatrzyć się w wysokiej jakości nasiona, wyciągnąć z drogi łopaty, grabie, konewki i inny sprzęt. Zimowy odpoczynek zostanie za sobą, a duch aktywnej uprawy po prostu unosi się w powietrzu.

 

 

Zobacz jak zwiększyć plon marchwi dzięki sprytnemu sposobowi sadzenia. Dzięki naszej metodzie sadzenie nasion marchwi będzie proste i świetne. Koniecznie wypróbujcie, bo na wiosnę jest o co się martwić w ogrodzie.

Sadzenie marchwi

Gęsto posadzone korzenie wpływają na siebie, dlatego należy je przyciąć, aby uzyskać dobre zbiory. Najczęściej marchewki początkowo podlewa się obficie, aby łatwiej było je wyciągnąć i przerzedzić pęsetą. Możesz jednak rozwiązać problem jeszcze wcześniej – w momencie obstawiania.

Do naszej metody będziesz potrzebować garnka (3 litry), konewki, 2-litrowej plastikowej butelki, 3 łyżek skrobi (lub mąki) i około 2 łyżek nasion marchwi.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pasty. Lepiej jest użyć skrobi, ponieważ w tym przypadku będzie półprzezroczysta i lepiej będzie dla Ciebie zasadzić to ukochane warzywo. Z mąką jest trudniej.

Gotowanie

Wlej wodę do garnka i postaw na ogniu. Rozpuść skrobię w szklance wody o temperaturze pokojowej.
Gdy woda w garnku się zagotuje, dodać rozcieńczoną skrobię i gotować powoli na małym ogniu. Jednocześnie wymieszaj je, aby pasta była jednorodna.
Masa powinna być wystarczająco gęsta, ale łatwo spływać z łyżki. Jeśli mieszanina jest zbyt gęsta, należy ją rozcieńczyć wodą.


Ochłodź płyn i napełnij nim butelkę. Wielkość butelki jest proporcjonalna do objętości nasion marchwi. Zatem na 1-litrową butelkę wystarczy jedna łyżka nasion. Na dwulitrową butelkę, którą mamy do dyspozycji, mamy 2 łyżki. Butelkę należy uzupełnić 150-200 ml tak, aby nasiona zmieściły się w niej, a zawartość można było łatwo wstrząsnąć.

Do wcześniej wylanej masy w butelce wsypać nasiona, do pomocy można użyć imbryka. Zakryj butelkę korkiem i potrząśnij, aby nasiona równomiernie rozłożyły się w środku.

Teraz możesz zacząć obstawiać. Najpierw przetestuj butelkę na małym obszarze, aby zorientować się, jak szybko powinieneś przechylać butelkę. Odległość pomiędzy poszczególnymi rowkami powinna wynosić co najmniej 20 cm.

 

Sadzenie marchewki na wiosnę według tej technologii eliminuje niepotrzebne zamieszanie w ogrodzie – nie trzeba często przerzedzać korzeni. Kolejną zaletą jest to, że mieszanina nie wchłania się przez długi czas i pozostawia niezbędną wilgoć dla nasion. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na wczesne pędy marchwi i szybkie zbiory.

Trzymaj się miesięcznego kalendarza siewu i ciesz się obfitymi zbiorami nie tylko marchwi, ale także innych upraw. Nie zapomnij skorzystać z ciekawych pomysłów doświadczonych ogrodników.

Scroll to Top