Psy ze schroniska potrzebują dużo miłości i wsparcia, gdy czekają na znalezienie swoich stałych domów, a dzieci z programu czytelniczego Shelter Buddies robią, co w ich mocy, aby pomóc nieśmiałym i nerwowym psom z Humane 

Program czytelniczy Shelter Buddies to piękna inicjatywa, która pozwala dzieciom czytać książki zdenerwowanym psom, aby pomóc psom zyskać większą pewność siebie.

Dzięki czytaniu nieśmiałe psy nawiązują kontakty towarzyskie z dziećmi bez konieczności fizycznej interakcji z nimi. Słuchanie, jak dzieci czytają, bardzo uspokaja psy, a wiele z nich zauważyło znaczną poprawę nastroju psów.

Zanim dzieci zaczną czytać psom, przechodzą 10-godzinne szkolenie, podczas którego uczą się, jak wchodzić w interakcje z psami i jak rozpoznać nieśmiałego lub nerwowego psa.

Zachęcamy ich do identyfikowania nieśmiałych psów i czytania im. Po ukończeniu szkolenia dzieci mogą w każdej chwili wrócić do schroniska i czytać psom, pod warunkiem, że towarzyszy im odpowiedzialna osoba dorosła.

Program jest korzystny nie tylko dla psów. Dzieci ćwiczą umiejętność czytania, uczą się także empatii, współczucia i bycia świadomymi uczuć drugiej osoby. Uczą się patrzeć na świat z psiego punktu widzenia, a umiejętność wczuwania się w kogoś innego może pomóc im lepiej nawiązać kontakt z innymi zwierzętami, a także z innymi ludźmi w ich życiu.

Dzięki programowi psy czują się znacznie lepiej, co z kolei pomaga im znaleźć stały dom. Ich nowo nabyta pewność siebie pomaga im zostać zauważonym przez gości schroniska i ułatwia im nawiązywanie kontaktu z innymi.

A teraz zobacz dzieci w akcji w tym świątecznym filmie: