Dzięki oryginalnemu udoskonaleniu nawet rolety papierowe mogą wyglądać świetnie

Posiadanie papierowych rolet na oknach nie jest niczym specjalnym. Choć są praktyczne, wcale nie muszą wyglądać bardzo oryginalnie. Jak je ulepszyć? Oczywiście doradzimy Ci w tej kwestii. Przekonasz się, że wystarczy chwila czasu, odpowiednie rzeczy, które masz w domu i coś, co lubisz, zostanie stworzone. Każdy, kto zobaczy to rozwiązanie, będzie Cię za to chwalił.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Podstawą są oczywiście rolety papierowe. Można je dziś kupić w wielu sklepach, ale jeśli jesteś zainteresowany, możesz łatwo zrobić je sam. Nie jest to nic skomplikowanego, wystarczy je złożyć jak akordeon. To od Ciebie zależy, którą ścieżkę wybierzesz. Wtedy będziesz potrzebować tylko gwoździa, kawałka sznurka, nożyczek i kawałka rzepu. Czy masz to wszystko? Więc weź się do pracy.

Najpierw nawlecz sznurek

Co zrobisz najpierw? Weź pierwszy kawałek papierowej rolety, połóż go na stole i upewnij się, że jest idealnie złożony. Użyj linijki lub taśmy mierniczej, aby określić, gdzie znajduje się środek. Ważne jest, aby mierzyć naprawdę dokładnie. Gdy już uzyskasz środek, możesz wziąć gwóźdź i przebić wszystkie warstwy papieru.

Następnie weź kawałek sznurka i przeciągnij go przez dany otwór, aby mieć pewność, że przejdzie w 100% przez wszystkie poszczególne zagięcia. Następnie zrób supeł na dole lub zabezpiecz sznurek w inny sposób, aby nie został wyciągnięty.

Zamocuj rzep

W tym momencie wykonałeś najtrudniejszą część. I możesz poświęcić się dolnej części papierowej rolety. Tutaj będziesz potrzebować kilku kawałków rzepów. Przyklejasz jedną jego połowę do prawej części rolety, a drugą do lewej. Następnie upewnisz się, że są one połączone. Tworzy to ciekawy element projektu.

Zawieś rolety i gotowe. I co teraz zrobić? To więcej niż proste. Wystarczy powiesić rolety i gotowe. Następnie zrób to samo z innymi oknami, a następnie cofnij się i podziwiaj to, co stworzyłeś. Wygląda idealnie, co powiesz?

Scroll to Top