Dzięki plastikowej torbie można uprawiać cebulę niemal wszędzie

Uprawa cebuli nie musi odbywać się tylko w ogrodzie. Można to zrobić w domu i wystarczy plastikowa torba. Albo kilka innych rzeczy. To może być takie proste, jeśli wiesz jak. Dlatego wspólnie pokażemy Ci kilka najlepszych praktyk.

 

 

Plastikowe torby

Pierwsza metoda uprawy cebuli jest zdecydowanie najbardziej wyjątkowa. Używa zwykłych plastikowych toreb. Jako podłoże można zastosować np. klasyczną ziemię, ale także stary papier czy trociny. Istnieje wiele opcji. Ważne jest, aby podłoże utrzymywało wilgoć.

Po napełnieniu worka jednym z zalecanych podłoży należy go podlać tak, aby był odpowiednio wilgotny. Całość również mieszamy tak, aby woda dostała się całkowicie wszędzie. Robi się to poprzez kilkukrotne potrząsanie zawartością torebki.

Następnie możesz zacząć sadzić cebulę. Można go łatwo wyciąć i następnie włożyć do worka z podłożem. I nie tylko jeden. Włóż tyle, ile zmieści się do torby.

Zostaw torebkę w spokoju, wystarczy ją regularnie podlewać, aby utrzymać wilgotność. Pojawienie się cebul zajmie od dwóch do trzech tygodni. W tym czasie regularnie sprawdzaj cebulę.

Po tym czasie powinieneś już na pierwszy rzut oka zobaczyć, jak łatwo jest uprawiać cebulę tą metodą. Powinien nastąpić szybki wzrost.

Miski plastikowe

Nie muszą to być tylko plastikowe torby. Do uprawy cebuli przydają się także plastikowe doniczki. Są trwalsze i można je umieścić w dowolnym miejscu. Na przykład na parapecie okna.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Odetnij lub zdejmij górną pokrywkę fiolek, przygotowując je do użycia, podobnie jak w przypadku torebek.

Umieść wybrane podłoże w doniczkach. Ponownie może to być wilgotna ziemia, trociny, papier lub mieszanina danych składników.

Ponownie pokrój cebulę lekko i po prostu posadź ją w doniczce, umieszczając jej odrobinę w ziemi. I nie musisz już o niego dbać, wystarczy go podlać.

Wszelkie pudełka

Trzecia metoda uprawy cebuli polega na zastosowaniu dowolnych skrzynek. Oznacza to, że do wykorzystania dowolnych pojemników, które mogą być również skrzynią.

Nawet tutaj procedura nie różni się od opisanej powyżej. Podstawą jest podłoże, następnie jego odpowiednia wilgotność i na końcu sadzenie. A za kilka tygodni możesz spodziewać się żniw.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top