Fugi w płytkach w łazience można czyścić nawet bez użycia środków chemicznych

Jak mieć idealnie czyste fugi w płytkach i kostkach brukowych? Podstawą jest regularne i skuteczne sprzątanie. W tym przypadku zapomnij o chemii. Pokażemy Ci, że możesz się bez tego obejść. Wystarczy użyć zwykłych rzeczy i nagle fugi będą czyste, białe, wolne od pleśni i brudu. Jak to zrobić? Użyj tego.

 

 

Proszek do pieczenia

Znany pomocnik przy pieczeniu lub przy zgadze. Można go jednak stosować również wtedy, gdy zależy nam na czystych stawach. Wystarczy zrobić pastę z wody i sody oczyszczonej. I wtedy wystarczy gąbka lub szczotka, aby oczyścić poszczególne przestrzenie pomiędzy płytkami i kostką brukową. Kiedy je później wytrzesz, będą jak nowe.

Ocet

Znowu coś, czego nie trzeba używać wyłącznie w kuchni, do przyprawiania potraw. Ocet można stosować także wtedy, gdy zależy nam na idealnie czystych stawach. Zalecamy podgrzanie octu i nałożenie go za pomocą opryskiwacza. Najpierw pozwól mu działać przez kilka minut, a następnie weź np. szczoteczkę do zębów i dokładnie wyczyść poszczególne stawy.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Sól

Tak, coś tak prostego jak sól może również pomóc w czyszczeniu fug płytek i kostki brukowej.

 

 

Co będzie potrzebne w tym przypadku? Wystarczy sól i woda. Z takiego połączenia powstaje pasta czyszcząca, którą nakładamy na spoiny, a następnie czyścimy mechanicznie w klasyczny sposób.

Kwas cytrynowy

Nie tylko pomocnik w przyprawianiu potraw, czy pomocnik w usuwaniu kamienia. Jest odpowiedni nawet jeśli chcesz mieć czyste stawy. Procedura jest bardzo prosta. Rozpuść jego kryształki w gorącej wodzie, a otrzymasz silny roztwór czyszczący, który wybiela stawy, ale także usuwa grzyby oraz różne bakterie i wirusy.

Para

Ostatnią opcją jest użycie pary. W takim przypadku użyj odkurzacza parowego i szczoteczki do zębów. Będziesz zaskoczony, co potrafi zwykła woda, jeśli znajduje się w tzw. stanie gazowym. Są dosłownie cudami. Z drugiej strony nie każdy ma w domu odkurzacz parowy. Ci, którzy nie potrzebują, nie rozpaczają. Może go kupić lub wypróbować bardziej popularne metody wymienione powyżej.

Zdjęcia: Freepik, Pixabay

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top