Gałki kuchenki można utrzymać w czystości za pomocą domowego środka czyszczącego

Nawet pokrętła kuchenki są stopniowo zabrudzone skwierczącym jedzeniem i oparzeniami. Jak można je łatwo i skutecznie wyczyścić? Najlepszy sposób jest często najprostszy. Dlatego przyjrzymy się jednemu razem. Po wypróbowaniu Twój piec będzie dosłownie jak nowy.

 

 

Czego będziesz potrzebować?

Aby idealnie wyczyścić pokrętła kuchenki, trzeba wiedzieć, czym je czyścić. Oto lista wszystkich rzeczy, bez których nie możesz się obejść. Niektóre z pewnością Cię zaskoczą.

  • 2 łyżeczki wódki lub czystego alkoholu
  • 1 łyżeczka gliceryny
  • 1 łyżeczka amoniaku
  • 1 łyżeczka wody

Nie zapomnij także o misce, w której wszystko miksujesz, rękawiczkach przeznaczonych dla Twojej ochrony, a także szczoteczce do zębów i ściereczce, którymi będziesz czyścić pokrętła kuchenki, także tzw. mechanicznie.

Przygotuj roztwór czyszczący

Najpierw przygotuj roztwór czyszczący, po prostu mieszając wszystkie niezbędne składniki w misce. Dla większej ochrony zalecamy używanie gumowych rękawiczek.

Wyczyść piec

Teraz zanurz nieużywaną szczoteczkę do zębów w otrzymanym roztworze i rozpocznij za jej pomocą czyszczenie pokręteł kuchenki. Dzięki indywidualnemu włosiu dotrzesz nawet do niedostępnych i problematycznych miejsc.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top