Holandia oficjalnie staje się pierwszym krajem na świecie bez bezdomnych psów

Obecnie na całym świecie miliony psów żyją bezdomnie.

Wiele organizacji, zarówno lokalnych, jak i globalnych, ciężko pracuje, aby naprawić tę sytuację, ale jest to długi i wymagający proces.

W Holandii rząd włożył wiele wysiłku w rozwiązanie narodowego problemu bezdomnych psów.

Wynik był po prostu niesamowity: rząd poinformował, że w Holandii nie ma obecnie żadnych bezdomnych psów.

Holland osiągnęła ten imponujący wynik dzięki dokładnemu programowi sterylizacji, podatkom i bardziej rygorystycznym przepisom dotyczącym dobrostanu zwierząt.

Rząd przyjął każdego bezdomnego psa w całym kraju w celu sterylizacji, opieki medycznej i szczepienia.

Rząd uczynił także sterylizację bezpłatną i obowiązkową.

Aby zachęcić do adopcji zamiast zakupów, rząd podniósł podatki związane z zakupem psa.
Z tego powodu bardziej ekonomiczne jest, aby ludzie adoptowali psa ze schroniska.

Wprowadzono również bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt.

Porzucanie zwierząt domowych, a zaniedbanie lub okrucieństwo jest nielegalne, zagrożone karą 3 lat więzienia i grzywny w wysokości 16 000 euro.

Utworzono specjalny wydział policji, którego wyłącznym celem jest zapobieganie okrucieństwu wobec zwierząt i porzucaniu zwierząt.

Populacja bezdomnych psów w Holandii gwałtownie wzrosła w XIX wieku w wyniku nieudanego podatku od psów i epidemii wścieklizny wśród psów ulicznych.

Wprowadzono podatek od psów, aby zmniejszyć liczbę psów na ulicach, ale zamiast tego biedne rodziny musiały porzucać swoje psy, co spowodowało wzrost liczby bezdomnych. Tak duża liczba psów w bliskim sąsiedztwie doprowadziła następnie do wybuchu wścieklizny, która spowodowała znaczną liczbę zgonów.

Bogaci postrzegali psy jako symbol statusu i wielu z nich posiadało wiele psów, aby pochwalić się swoim bogactwem, ale epidemia wścieklizny spowodowała, że ​​ludzie nie ufali własnym psom i porzucili je.

Wszystko to spowodowało gwałtowny wzrost populacji bezdomnych psów, ale teraz problem został rozwiązany.

Połączenie sterylizacji, podatków i bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt zdziałało cuda dla Holandii w walce z problemem bezdomnych psów.

Teraz żaden pies nie musi cierpieć samotnie na zimnych i niebezpiecznych ulicach; każdy pies jest bezpieczny i otoczony opieką.

Mamy nadzieję, że inne kraje pójdą za przykładem Holandii i razem możemy uczynić świat ciepłym i bezpiecznym miejscem dla wszystkich potrzebujących szczeniąt.

Scroll to Top