Idealnie gładka skóra bez zmarszczek łatwo i wygodnie dzięki tym wyjątkowym ćwiczeniom

Jak mieć idealną skórę bez zmarszczek? Zapomnij o drogich i nieskutecznych kremach i wypróbuj coś lepszego. Wyjątkowe ćwiczenie twarzy. A co z nim? Fakt, że nie jest wcale skomplikowany, a także fakt, że kobiety, które go wypróbowały, nie mogą go wystarczająco pochwalić. Jeśli kosmetyki nie działają, trzeba spróbować czegoś, co daje widoczne rezultaty. I nie ma znaczenia, czy masz zmarszczki i chcesz się ich pozbyć, czy myślisz bardziej o profilaktyce i chcesz zachować młody wygląd jak najdłużej.

 

 

Wygładzanie czoła

Pierwsze ćwiczenie służy tzw. wygładzeniu czoła. Umieść opuszki palców nieco nad okolicą brwi i staraj się maksymalnie rozciągnąć skórę na czole. W tym momencie powinny być zaangażowane brwi, którymi próbujesz pokonać nacisk palców. Zawsze podnoś go w górę i w dół, co stanowi jeden zestaw ćwiczeń. Powtórz je w sumie 20. Zaleca się powtarzanie tego ćwiczenia około 3-5 razy w ciągu dnia.

Wymuszony uśmiech

Nawet to ćwiczenie może skutecznie wyeliminować zmarszczki. Jak to zrobić? Uśmiechnij się. Odbywa się to poprzez umieszczenie palców wskazujących w kącikach ust, a następnie za ich pomocą tworzy się tzw. sztuczny uśmiech. Spróbuj unieść palce maksymalnie do góry, aż poczujesz opór. Następnie zwolnij i powtórz to samo jeszcze dziewięć razy. Podobnie jak w przypadku poprzedniego ćwiczenia, również i tutaj wskazane jest przemyślenie ćwiczenia kilka razy w ciągu dnia.

Imitacja gwizdania

Czy potrafisz gwizdać ustami? Wydymając je i wydmuchując powietrze? Jeśli tak, właśnie poznałeś trzecie ćwiczenie przeciwzmarszczkowe. Celem jest imitowanie kształtu ust, na przykład podczas gwizdania. Kiedy jesteś sam w domu, możesz gwizdać. Jeśli nie, nie ma potrzeby przedmuchu powietrza. Po zaciśnięciu ust przytrzymaj je w tej pozycji przez około 10 sekund. Następnie włącz. Całkowita liczba takich powtórzeń wynosi 5, później jeszcze więcej. Ponownie zalecamy ćwiczenie kilka razy w ciągu dnia.

Pokazuje zęby

Ćwiczenie przypomina wymuszony uśmiech. Umieść palce wskazujące w rogach, ale tym razem głębiej, aby można było zahaczyć. Teraz wystarczy ostrożnie rozsunąć usta na boki i pokazać zęby. Pomyśl o finezji, aby uniknąć pękania narożników. Zawsze ciągnij w bok, a następnie puść. Zrób to przez 5-10 powtórzeń.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Masaż pod oczami

Proste ćwiczenie polegające na masowaniu odpowiednich miejsc. Zacznij od wewnętrznego kącika oka, gdzie umieścisz opuszki palców wskazujących. A teraz stopniowo idź do ucha okrężnymi ruchami. Powtórz to jeszcze dwa razy. Jeśli pocieranie sprawia dyskomfort, nie ma problemu z użyciem kremu lub np. olejku. I wcale nie musi to być masaż.

Masaż fałdów nosowo-wargowych

Są to unikalne fałdy na twarzy, które zwykle tworzą się od czubka nosa w kierunku kącików ust. Następnie połóż palce na tych fałdach i spróbuj delikatnie docisnąć skórę. Następnie lekko zaciśnij usta i spróbuj poruszać się w różnych kierunkach. Poczujesz napięcie i rozluźnienie skóry w różnych miejscach. Poruszaj ustami w ten sposób przez około 5 sekund, następnie odpocznij przez kilka sekund i powtórz jeszcze cztery razy.

Nadmuchane policzki

Bardzo proste ćwiczenie, które każdy z Was może wykonać. To sapanie na twarzy. Wystarczy wdychać, ale nie wpuszczać powietrza do płuc, ale pozostawić je w ustach. Zamknij usta i nabierz powietrza w policzki. Nagle wznosisz się. Trzymaj je tak przez około 5 minut i wydmuchaj. Następnie możesz powtórzyć. W sumie wskazane jest wykonanie 5 podanych powtórzeń. Powtórzę: nic ci nie będzie, jeśli będziesz ćwiczyć kilka razy dziennie.

Jak wspierać ćwiczenia? Z witaminą E i ochroną skóry

Chcesz wesprzeć rezultaty ćwiczenia czymś innym? Jeśli tak, to warto postawić na witaminę E, która jest w tym zakresie bardzo dobrym pomocnikiem i na pewno Cię nie zawiedzie. Można zacząć spożywać produkty zawierające większą zawartość tej witaminy, można postawić na suplementy diety, warto też spróbować kremów czy olejków, które będziemy aplikować bezpośrednio na twarz.

Ważna jest także odpowiednia ochrona skóry. Jak to zrobić? Wskazane jest, aby nie wystawiać go na działanie promieni słonecznych, które mogą go wysuszyć i uszkodzić. Nie zapominaj także o odpowiednim nawodnieniu. Jeśli używasz makijażu lub innego makijażu, musisz pomyśleć o tym, aby Twoja skóra mogła bez problemów oddychać.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top