Indyjska Metoda Leczenia Bólu Za Pomocą Dłoni – Ból Stawów I Głowy Znikną.

Indyjska metoda leczenia bólu za pomocą dłoni – mundry gestów

Ból, zarówno psychiczny jak i fizyczny, obniżają bardzo mocno naszą jakość życia, a także pogarszają nasze zdrowie i obniżają samopoczucie. W wielu przypadkach tradycyjna medycyna i sposoby farmakologiczne działają albo tylko na początku choroby, albo wykazują tylko częściowe działanie.

Coraz bardziej popularnym sposobem walki z bólem poza lekami przeciwbólowymi z apteki jest praktykowanie jogi oraz innych zachodnich metod relaksacji i poprawy stanu umysłu.

Według zachodniej medycyny joga nie tylko wpływa na sprężystość ciała, co zwykło się myśleć o tej technice. Jest to przede wszystkim praktyka prawidłowego oddechu, medytacji i gestów, które mają na celu wyciszenie ciała i ducha oraz zwiększenie świadomości własnego ja.

Podobnie rzecz ma się ze staroindyjską techniką mundr.

Mundra gestów to technika praktykowana w Indiach. To skuteczny sposób na złagodzenie dolegliwości bólowych, a także pobudzenie różnych organów ciała oraz samego umysłu do życia i działania.

Mundry opierają się na przekonaniu, że każdy palec to jeden żywioł (czyli woda, powietrze, ziemia, ogień, przestrzeń).

Przedstawiamy 8 najbardziej popularnych mundr, które mogą być wykonywane o każdej porze dnia i nocy. Ich silne działanie energetyczne i zdrowotne pozwoli rozprawić się z najgorszym bólem.

Gyan Mundra (mundra wiedzy)

Mundra pobudza mózg, a dokładnie przysadkę mózgową, co sprawia, ze pomaga zwiększyć koncentrację, poprawia pamięć i przynosi ulgę w bezsenności. Jest także skuteczna w zwalczaniu braku chęci do działania. Mundra wzmaga kreatywne oraz pozytywne myślenie.

Wykonanie: złącz czubek kciuka i palca wskazującego tej samej ręki. Pozostałe palce wyprostuj lub lekko zegnij, tak aby było Ci wygodnie utrzymać pozycję mundry.

Vayu Mundra (mundra powietrza)

Ta mundra zalecana jest osobom cierpiącym z powodu bólów kręgosłupa, zapalenia stawów oraz innych przewlekłych chorób, np. Parkinsona. Mundra pozwala na pozbycie się powietrza z żołądka, a także zmniejsza niepokój.

Wykonanie: zegnij palec wskazujący i przyłóż do niego zgięty kciuk, aby poczuć leki nacisk. Resztę palców złącz i mocno wyprostuj.

Shunya Mundra (mundra pustki)

To mundra dla osób z problemami ze słuchem oraz cierpiących na ból uszu. Wykonuje się ją do momentu ustąpienia objawów. Wykonanie: zegnij środkowy palec, dociśnij go zgiętym kciukiem. Pozostałe palce wyprostuj i rozciągnij.

Prana Mundra (mundra życia)

Mundra idealna dla osób obolałych, zmęczonych, wzmacniająca mięśnie i wzrok oraz pomagająca w walce z bezsennością. Mundra przywraca również energię w ciele.

Wykonanie: zegnij mały i serdeczny palec. Czubkiem kciuka dotknij tych dwóch palców, pozostałe pozostają wyprostowane.

Varun Mundra (mundra wody)

Pomaga w walce z chorobami i bólem stawów, wpływa również korzystnie na skórę. Wykonanie: połącz czubki małego palca i kciuka. Wyprostuj resztę palców.

Jal-shaamak Mundra (mundra wody)

Ta mundra eliminuje nadmiar wody z organizmu. Pomoże przy nadmiernej potliwości, katarze czy łzawieniu oczu.

Wykonanie: czubek kciuka przyciśnij do małego palca. Według teorii mundry w ten sposób woda (reprezentowana przez mały palec) jest tłumiona przez ogień (kciuk).

Scroll to Top