Inżynier stworzył pierwsze na świecie schronisko dla kotów oparte na sztucznej inteligencji, które automatycznie opiekuje się 174 bezpańskimi kotami

Bezdomne zwierzęta żyją samotnie na ulicach, bez schronienia i jedzenia, bez miłości, bez ludzi, do których mogliby się przytulić, i bez rodziny, którą mogliby nazwać własną.
Na szczęście dla nich wciąż są ludzie, którzy próbują zmienić swoje życie na lepsze, a jednym z nich jest Wan Xi, chiński inżynier komputerowy, który stworzył mechanizm, który pomaga bezdomnym zwierzętom, a konkretnie kotom, przetrwać dzień po dniu. Ta inicjatywa zapewni kotom żywność i tymczasowe schronienie, a także zidentyfikuje możliwe choroby, które można wykryć za pomocą inteligentnej kamery.
W wywiadzie dla China Morning Daily powiedział, że wszystko zaczęło się od aktywnych wysiłków, aby zapewnić im miejsce, w którym mogliby się ogrzać w zimie i zapewnić im żywność, o którą nie musieli się żenić.

Jego perspektywa uległa zmianie, zwłaszcza gdy mógł pracować nad projektem z kilkoma ekspertami ds. dobrostanu zwierząt. Stało się to wspólnym wysiłkiem mającym na celu zmniejszenie oszałamiającej liczby 40 000 bezdomnych kotów w Chinach, które umierają w ciągu pierwszych dwóch lat życia.
Rezultatem wysiłków Wan Xi jest pierwsze na świecie schronisko dla kotów oparte na sztucznej inteligencji, które może zapewnić pożywienie i komfort ponad 100 kotom, identyfikując je poprzez rozpoznawanie twarzy. Temperatura schronienia jest również ustawiona na stałe 27°C. Jest żywność, woda i zabawki. Zdecydowanie bezpieczne schronienie dla tych, którzy nie mają domu, do którego mogliby się udać.
Ponadto, chociaż jest to schronisko dla sztucznej inteligencji, zespół wolontariuszy sprawdza urządzenie, szczególnie w sytuacjach, gdy koty potrzebują pilniejszej uwagi. Istnieje również baza danych, która regularnie aktualizuje i powiadamia wolontariuszy, jeśli istnieją koty wymagające opieki medycznej.
(h/t: codzienna poczta )

W Chinach ponad 40 000 bezdomnych kotów umiera w ciągu pierwszych dwóch lat życia.

W dużym stopniu polegają na datkach od innych ludzi lub na samodzielnym żebraniu, aby przetrwać.

Wan Xi, inżynier komputerowy mieszkający w Pekinie, wymyślił maszynę napędzaną sztuczną inteligencją, zaprojektowaną, aby pomóc tym bezdomnym.

Zaprojektował schronisko, aby w jakiś sposób pomóc zmniejszyć śmiertelność.

Upewnił się, że będzie żywność, zabawki i odpowiednia temperatura, aby zapewnić kotom ciepło podczas zimy.

Oto jeden kot, który węszył, próbując dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest to odpowiednie schronienie.

Oto kolejny kot, który czuje się komfortowo, szczególnie przy odpowiednich ustawieniach temperatury.

Przynajmniej teraz te koty mają gdzie się schronić, gdy są w potrzebie.

Obejrzyj cały film przedstawiający twórczość Wan Xi poniżej. Nawet jeśli jest w języku chińskim, dość łatwo można zrozumieć, jak to działa.

Scroll to Top