Jak psy komunikują się z nami? Zdziwiłbyś się, jak wiele oznak komunikacji przeoczamy

Pies nie potrafi mówić, ale to nie znaczy, że nie może się z tobą porozumieć. Wystarczy dobrze go poznać, a szybko dowiesz się, czego chce, a czego nie. Jeśli właśnie kupiłeś zwierzaka i jeszcze go nie przeczytałeś, zdecydowanie nie musisz rozpaczać. Przyjrzyj się z nami, co pies chce Ci powiedzieć poprzez to, czym konkretnie się dzieli. Poradnik ten będzie przydatny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hodowców psów.

 

 

Przynosi prezenty

Czy zdarza się, że Twój pies przynosi Ci różne prezenty, które sam chce Ci dać? Jeśli tak, to bardzo się z nich ciesz, bo w ten sposób okazuje Ci szacunek i mówi, że bardzo mu na Tobie zależy.

Niszczy meble

To nie jest przyjemne. Ale można temu zapobiec. Wystarczy wiedzieć, że niszczenie mebli wiąże się albo z tym, że pies się tobą nudzi, albo z tego, że jest o coś zły. Stwórz mu dobre warunki życia, daj mu zabawki, a wszystko będzie dobrze.

Podnoszenie łapy

Myślisz, że chce cię tak przywitać? Duży błąd. Jeśli pies podnosi łapę, oznacza to coś zupełnie innego. To znak, że szykuje się na polowanie. Chociaż nie jest to tak realistyczne w przypadku psów domowych.

Leży na łóżku

Czy Twój pies chce spędzać z Tobą tyle czasu w łóżku? Jeśli tak, bądź szczęśliwy. Pokazuje nie tylko, że Cię lubi, ale przede wszystkim, że chce się z Tobą przytulać. Więc wykorzystaj to i przytul się do niego. będziecie tylko wspierać wzajemną miłość.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Opiera się na twojej nodze

Czy stoi obok ciebie i nadal opiera się na twojej nodze? Najgorsze, co możesz zrobić, to go odepchnąć lub poruszyć nogą. Zdecydowanie nie rób tego. Pies daje Ci znać, że potrzebuje Twojego wsparcia i wsparcia. Jeśli utrzymasz stopę na miejscu, nauczy się, że zawsze ją przy Tobie znajdzie. I to dobrze.

Siedzenie na nodze

Czy zdarza się Wam, że podchodzi do Was pies i być może celowo siada Wam na nodze? Robi to celowo, bo pokazuje, że należycie do siebie i że nie możecie bez siebie być. Dlatego trzymaj stopę nieruchomo w danym miejscu.

Zwija się w kulkę

Jeśli zajmie to stanowisko, bądź ostrożny. Pies pokazuje w ten sposób, że się czegoś boi. Może to być nowe środowisko, ktoś nowy w Twoim domu, ale może nawet Ty sam. Spróbuj mu pokazać, że wszystko z nim w porządku.

Patrzy w oczy

Czy on patrzy prosto w Twoje oczy? Jeśli tak, dobrym pomysłem jest przywrócenie tego wyglądu. Dzieje się tak, ponieważ w ten sposób pies daje jasno do zrozumienia, że ​​Cię kocha. Okażesz mu tę samą miłość, którą musi czuć.

Kontynuuj czytanie artykułu na następnej stronie

Scroll to Top