Jak Usunąć Zmarszczki Starcze. To Niezbędne Narzędzie W Walce Z Oznakami Starzenia.

Sól morska jest wykorzystywana w nowoczesnej kosmetologii bardzo często, doskonale rozwiązuje problemy skóry twarzy i ciała, dlatego jest jednym z głównych składników masek, kremów, toników, balsamów i peelingów.

Mówiąc o nowoczesnej kosmetologii, nie mamy na myśli wyłącznie zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych. W domu możesz również korzystać z dobrodziejstw soli morskiej .

przepis na maskę domową

Maska wygładzająca

1 łyżka tłustej śmietany wymieszaj z 1 łyżką kefiru i 1 łyżeczką płynnego miodu, mieszaj do uzyskania gładkiej mieszaniny.

Dodaj 1 łyżeczkę soli morskiej i ponownie wymieszaj. Nałóż na skórę twarzy na 15 minut, spłucz, nałóż krem.

przepisy na domowe maski

Maska na pierwsze zmarszczki. Wymieszaj 1 łyżeczkę zmiażdżonej soli morskiej z 1 łyżkę  oliwy z oliwek i 2 łyżeczkami płynnego miodu. Nałóż na skórę na 15 minut, spłucz ciepłą wodą, nałóż krem.

zalety soli morskiej

Maska odżywcza

Ubij żółtko z 1 łyżką kaszy manny. Dodaj 1 łyżeczkę soli morskiej i płynnego miodu. Nałóż na skórę twarzy i dekolt na 15 min. a następnie spłucz ciepła wodą.

co myć

Maska oczyszczająca

Te przezroczyste kryształy to sód, żelazo, potas, siarka i brom. Odżywia więc komórki, wzbogaca w tlen, chroni przed infekcjami, wspomaga produkcję melaniny i zapobieganie starzeniu się skóry.

Maseczki do twarzy na bazie soli morskiej

Połącz równą ilość soli morskiej i sody z kefirem do stanu gęstego kleiku. Nałóż na oczyszczoną twarz na 10 minut w miejscu występowania wągrów. Spłucz i użyj odżywczego kremu.

jak myć

Używaj masek nie częściej niż dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się zewnętrznych oznak starzenia się skóry. Aby jednak wynik był jeszcze szybszy i bardziej widoczny, myj twarz słoną wodą.

Jak myć twarz słoną wodą

Słona woda dla skóry twarzy przyniesie wiele korzyść, ale jeśli  tylko odpowiednio przygotujesz roztwór na jej podstawie. W tym celu rozcieńcz 0,5 łyżeczki (dla typu skóry normalnego i mieszanego) lub 1 łyżeczka (dla tłustej skóry) soli morskiej w szklance ciepłej wody.

Myj twarz świeżo przygotowanym roztworem dwa razy dziennie. Wytrzyj delikatnie twarz ręcznikiem i nałóż krem ​​odżywczy.

Powtarzaj procedurę przez trzy tygodnie, zrób 30-dniową przerwę. Cykl odmładzania skóry jest skuteczny w każdym wieku. Świeżość i piękno skóry gwarantowane.

Niestety te zabiegi są przeciwwskazane w przypadku bardzo wrażliwej i suchej skóry, lub skóry z ranami lub podrażnieniami. Jeśli chodzi o pozostałe przypadki, sól morska jest niezbędnym narzędziem w walce z oznakami starzenia.

Scroll to Top